Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre felvételizem, lenne...

Jövőre felvételizem, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Konkrétan 3 kérdés.

Mi az a szorgalmi időszak? Ez mikortól van, ilyenkor mit kell csinálni?

Vizsgaidőszak? Ez a szorgalmi után jön? Itt csak vizsgák vannak? Vagy ugyan úgy órák/előadások(bár nem tudom,hogy az óra és előadás között mi a különbség)

Gyakorlati dolgok melyik részben vannak?

Illetve olvasom,hogy valami krediteket kell gyűjteni, belenéztem a tantervbe, pl mérnöki matek 1.félév 3kredit, ezt a 3kreditet akkor kapom meg ha 5ös lesz a vizsgám? Vagy ez a 3kredit fix, bontható? stb


2021. okt. 24. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg ezen felesleges paráznod. Előbb vegyenek fel. Az egyetemen van év eleji tájékoztató, meg csoportok/szaktársak. Hidd el most foglalkozz az érettségivel.
2021. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:D Ja azt nem írtam,már megvan az érettségim :)

Előzőévekben 280pont volt fixen a bejutás az adott szakra, nekem duplázással 347van :) így gondolom a felvétellel nem lesz gondom

2021. okt. 24. 09:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalmi időszak: ilyenkor vannak órák, félévközi számonkérések (zárthelyik / zh-k) 15 hét félévente: szeptember-december, február-május

Vizsgaidőszak: nincsenek órák, csak vizsgák, 6 hét, szorgalmi időszak után.

Gyakorlat elvileg a szorgalmi időszakban van, de sokat ne várj tőle, sokszor ugyanolyan előadás, mint a többi, csak adminisztratív okból hívják "gyakorlatnak":(

A kreditek nem bonthatóak, ha átmentél az adott tárgyból, megvan az összes, ha nem, nem kapsz egyet sem.

2021. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hmm, ha jól értelmezem akkor szeptember-december, február-május ez tesz ki két félévet?

Az megvan adva,hogy adott tárgyból mennyi számonkérés lehet ? Vagy ez teljesen tanárfüggő?Egy tárgynál mitől függ,hogy van-e belőle szigorlat vagy nincs?

2021. okt. 24. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted (+ a vizsgaidőszak, persze)

A félévközi számonkérés tárgyfüggő. Vizsgaidőszakban max. 3-szor próbálkozhatsz.

Szigorlat ott lehet, ha több féléven át tart egy tárgy, és a végén az összes félévben leadott anyagból vannak kérdések. (Mert azért lehet az is, hogy hiába több félév egy tárgy, mindig csak az adott félév anyagát kérik vissza, és akkor nincs szigorlat; bár ez sokkal ritkább.)

2021. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. okt. 24. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szakomon: Egy tantárgy órái nálunk lehetnek előadások, gyakorlatok, és laborok. (Más szakokon vannak szemirámiumok is, azok nem tudom, mik.)

Előadáson csak ülni kell egy több száz fős teremben és jegyzetelni a megérthetetlent. Definíciók, levezetések, van ajánlott könyv.

Gyakorlaton számoltok, rajzoltok, használjátok a számítógépet, kiderül, hogy nem is lehetetlen megérteni, lehet kérdezni, egy osztálynyian vagytok. A számonkérésen nagyobb mértékben szoktak gyakorlati anyagot kérdezni, kevesebb elméletet.

A laborok előtt minden héten meg kell tanulni egy 20 oldalas anyagot, a labor elején van egy rövid számonkérés belőle ("beugró"), ha sikerült, akkor vehetsz részt a laboron, és általában tényleg felszerelt teremben vagytok gépekkel, meg lehet nyomkodni mindent, meg ilyenek, és közben írni kell jegyzőkönyvet, amit ha sikeresen kitöltesz, akkor van meg az alkalom. Állítólag rosszabb helyeken kiugró is van... Ha nem sikerül teljesítemi pár alkalmat, lehet év végén 2-3-at pótolni.


Mindez a szorgalmi időszakban van, nálunk pl nincs őszi szünet, csak tavaszi, máshol van. Ilyenkor vannak a zh-k, prezentációk és beadandó dolgozatok (főleg a 6-9. héten és a 12-14. héten). Utána jön a vizsgaidőszak (december vége és január, május vége és június), ilyenkor vannak a vizsgák, órák nincsenek. Ha letudtál mindent, akkor úgymond szüneted van.


Minden tantárgynak van kredit értéke, ez azt mutatja meg, mennyire nehéz a tárgy és mennyi feladat lesz belőle. Ha a matek 3 kredit, akkor ha nem egyesre sikerül, akkor megkaptad érte a kreditet, és a képzés végére meg van mondva, hogy hány kreditet kell összegyűjteni (kb. félévente 30-at ajánlott). Az átlag kiszámolásánál (ami alapján kapod az ösztöndíjat, átsorolnak stb.) számít a kredit, mert egy 6 kredites tárgy ötöse sokkal jobban megdobja az átlagot, mint egy 2 kredites, de ugyanúgy le is húzza az átlagot egy 6 kredites 1-es, egy 2 kredites meg nem annyira. Bizonyos egyetemeken ez nincs így, mert ott a csak teljesített kreditek számítanak, az egyesre sikerült tárgy nem, ezért arrafelé szoktak inkább direkt megbukni, mint 2-est kapni.

2021. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-eshez kiegésztés: a szeminárium kislétszámú, "beszélgetős" "műfaj". Pl. nyelvórák.

Nálunk volt kiugró, szerintem a beugrónál sokkal jobb, mert elég hozzá az órán figyelni és aktívan részt venni. Én mindig utáltam a beugrót, mert lényegében ha már előre meg kell tanulni az anyagot, akkor kb. semmi értelmét nem látom végigszenvedni az egészet (ha úgyis pontosan tudom előre, mi, miért, hogyan, mikor stb. történik.) Szóval értem én, ne ess be egy gyakorlatra teljesen felkészületlenül, de ez a beugró meg a másik véglet, szerintem.

2021. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az infot
2021. okt. 24. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!