Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező a választható érettségi?

Kötelező a választható érettségi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10-es, én már az új technikumi rendszerben tanulok. 5 tárgyból érettségizek biztosan. Angolból előrehozottan most év végén, 12. végén töriből, matekból és magyarból, 13. végén pedig szakmából. Na már most ugye a mi rendszerünkben megváltozott egy pár dolog (ösztöndíjprogram, kötelező ötödév, tantárgyak, stb.) és úgy emlékszem hogy nekünk nem kötelező a választható érettségi (ugye amit általában második nyelvből, vagy természettudományi tantárgyakból tesznek), viszont nem vagyok ebben biztos. Muszáj nekem is tennem egy választható érettségit, vagy nekem már nem lesz rá szükségem?

2021. okt. 24. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Neked megvan az öt érettségi tárgyad, nem kell több.

Tilosnak nem tilos, ha mondjuk a továbbtanulás miatt jónak látod, de nem kell.

2021. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!