Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít majd a későbbi...

Mennyit számít majd a későbbi életem során, hogy milyen tanuló vagyok?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, technikumba járok, informatika szakon. Tavaly év végén 3,28 volt a tanulmányi átlagom, három darab 2-essel, hat darab 3-assal és négy darab 4-essel.

Szüleim szerint annyira nagyon nem rossz, ráadásul azt mondják, hogy nyugodjak meg, senki sem fogja kérdezni, hogy miből hanyas voltam. Ez tényleg így van?

Általánosba azért jó jegyeim voltak: felső tagozatban 4,13 volt a legmagasabb átlagom, úgy emlékszem; ott még 3-asom is csak egy darab volt max. Pedig igazság szerint eléggé lusta vagyok, kb semmit sem tanulok (már nem is tudom, hogy tudtam általánosban ilyen jól teljesíteni), erős telefonfüggő, ezenkívül más nem nagyon köt le hosszabb ideig, semmi másra nem tudom rávenni magam. (+ Talán a vírushelyzet is rátett, mert azóta visszahúzódóbb lettem, egyre inkább szeretek ellenni a magam kis világában, lehet hogy depressziós is lettem kissé)


Idén sem indítottam valami maradandóan jól, sőt:

* Történelemből eddig van 3(!) db 1-esem, abból egyik témazáró (abszolút nem érdekel a tantárgy, a tanárról meg ne is beszéljünk inkább, annyira szar)

* Gazdasági alapismeretekből tavaly simán ment a négyes, de idén abból is 2db röpdoga 1-essel indítottam (alapvetően jó tantárgynak tartom, kedves is a tanár, de idén valamiért nem kezdődött jól, pedig tavaly ez is ment 4-esre tanulás nélkül is) (+ év végén ágazati alapvizsga lesz belőle, ezért izgulok)

* más tantárgyakból is szinte csak kettes-hármasokkal indítottam, informatikából ötössel de arra is kaptam ma egy 3-ast

* igazából csak gépírásból javítottam sokat: tavaly majdnem megbuktam belőle, aztán most három darab 5-össel indult, abból egy témazáró (ezt igazából viccesnek tartom, mert semmit sem gyakoroltam rá a nyári szünetben, de mégis valahogy megtanultam, pedig ezt a tárgyat se tartom különössebben fontosnak; a tanára elég vegyes) (+ ebből is alapvizsga lesz, attól is izgulok)


Ez nagyon rossznak számít? Egyáltalán számítanak ezek a jegyek bárhová is később? Hajléktalan leszek, vagy lehet még belőlem informatikus-programozó?

(Amúgy aspergeres vagyok, de korábban szerettem a társaságot)



2021. okt. 25. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rossz jegyek és a hajléktalanság között nem igazán lehet párhuzamot húzni.

A 3,28 átlag pedig nem rossz. Az egy erős közepes, és a 9-es és 10-es jegyeided az égvilágon senki nem nézni.

A továbbtanulásnál a 11-12. évi jegyek számítanak, ha gondolkodsz ilyenben. De ha jól emlékszem akkor van olyan lehetőség, hogy a tanulmányi átlag helyett, az érettségi pontszámjait dupláztatod, és akkor bizonyítványod, azon kívül, hogy mindenből átmentél, teljesen èrdektelen.

És persze, hogy lehetsz infomatikus, az nem a jegyeken fog múlni, ha megvan a végzettségedről a papír akkor senki nem fog kutakodni, hogy miből hányast szereztél az évek alat.

2021. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem a jegyekkel van itt probléma, hanem hogy semmit nem tanulsz. Ez mondjuk a történelemnél nem akkora gond, mert simán megtanulhatod a második világháborút anélkül, hogy tudnád az ókort, de olyan tárgyaknál, amikben az anyag egymásra épül (mondjuk matek vagy akár informatika), azzal nagyot szívsz majd, ha rájössz, hogy tanulni kéne. Minél később állsz neki, annál nagyobbat szopsz.
2021. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Továbbtanuláson még gondolkozok. Azért remélem, hogy összejöhet.


#2

Oké, de egyszerűen nincs semmi, ami motiváljon! Nem mondanám, hogy teljesen céltalan vagyok, de nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra. Azért egy néhányszor elővettem már könyveket, tanultam 1 órát, és mégsem tudtam 2-est sem írni! Memóriazavaraim is vannak valószínűleg: emiatt tehát unalmas is nagyon, órákat pocsékolok el a semmiért! Szóval: beszélni könnyebb, mint csinálni!

(De azért neked is megadtam a válaszodra a zöld pipát)

2021. okt. 25. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Mivel szar a közoktatás, nem tanítanak meg gondolkodni, nincs értékelemzés, nincs döntéstudomány, nincs logika tudománya, nem leszel akkora hátrányban.


Főleg, hogy Magyarország a droidok országa, lásd sok üzem.

Hát még a vezetői pozícióban sokféle selejt, alkalmatlan ember.

2021. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira rosszak a rossz jegyek, amennyire rossz hatással vannak rád. Ha nem hagyod, hogy lenyomjanak, hanem inkább arra sarkallnak, hogy javíts az eredményeiden, vagyis hogy egyre jobban, hatékonyabban tudj tanulni, akkor majd idővel jönnek a jobb jegyek is. Mire leérettségizel, már egész jól fogod tudni, hogy hogyan is kell tanulni, egyre inkább a jegyeiden is meglátszik majd ez, tehát fel fognak venni egyetemre is, és akkor még bármi lehet belőled. :)
2021. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!