Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a gyengeáramú...

Mi a különbség a gyengeáramú elektrotechnikus, az Erősáramú elektrotechnikus és az Automatizálási technikus szakma között?

Figyelt kérdés

Milyen munkát tudsz végezni az adott szakmával?

Villanyszerelés az mondjuk melyikbe tartozik?

Melyik szakmát fizetik meg jobban?

Tudom tudatlan vagyok, de szeretnék megtudni többet erről.



2021. okt. 28. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szakképzési centrum
2021. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A villanyszerelés a középsőbe.
2021. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne is köszöngesd, nagyon szívesen.
2021. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "gyengeáramú elektrotechnikus". Szerintem régen sem volt mielőtt megszűnt az OKJ.


Olyan van, hogy Elektronikai technikus. Elektronikát tanulnak, ami az áram jelátvivő képességével foglalkozik.


Erősáramú elektrotechnikus elektroTECHnikát tanul, ami az áram munkavégző képességével foglalkozik (villamos fogyasztók, motorok, transzformátorok, stb.). Épületvillámossági szerelést is tanulnak (hétköznapi nevén: villanyszerelés).

Automatikai technikust tudom a legkevésbé javasolni, mert mérnöki végzettség nélkül nem valószínű, hogy felvesznek PLC programozónak, egyéb karbantartói munkakörökre meg jobb az elektrotechnikus végzettség.

2021. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%
nem sok értelme van a technikus szakmának sok időt bele tesz az ember és energiát csak hogy még egy kis ki tartás és mérnök lehetsz.
2021. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andrey7711 ***** válasza:
0%
A három szakmából csak az elektronikai ágazat jól megfogható, a másik kettő olyan hibridképestíés, ami sokmindenből összerakott felületes tudást gyűjt össze. Mindenből kapsz egy kis ízelítőt (villamosságtan, gépek, művek, elektronika, technológia, automatika, villanyszerelés, nagyfesz hálózatok, kábelszerelés, műszaki mérések, műszaki rajz, stb. ), de mindenből csak röviden és nagyon felületesen, ezért igazán semmihez nem fogsz érteni. A régi villamosenergiaipari technikus vagy a mai elektrotechnikai technikus a gyakorlatban nehezen értelmezhető szakmai képesítés. Sajnos kamupapír. Inkább tanuld kiemelten a matekot és a fizikát és az angolt és menj villamosmérnöki képzésre. Később még ha nagyon akarod szerezhetsz villanyszerelői vagy technikusi képesítést, de az életedet ne erre alapozd inkább törekedj fölfelé. Most a papír a tendencia, a szakmai képzések nívóját nem fogja emelni az, hogy az OKJ-t eltörölték, mert csak annyi történik, hogy az elméleti anyagot hosszabb idő alatt adják át, míg a gyakorlat megszerzésére ugyanúgy kevés műhelyfoglakkozás marad. Másrészt nagyon nehéz bekerülni támogató szakmai közegbe, ha nincs ismeretséged.
2022. nov. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"A régi villamosenergiaipari technikus vagy a mai elektrotechnikai technikus a gyakorlatban nehezen értelmezhető szakmai képesítés."

Legfeljebb neked.

2022. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

"Olyan nincs, hogy "gyengeáramú elektrotechnikus". Szerintem régen sem volt mielőtt megszűnt az OKJ."

Volt.

2022. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Andrey7711 ***** válasza:
0%

7-es:

Meg annak a kb. 95% pályaelhagyónak, akik elég gyorsan rájöttek, hogy technikusi paírt kaptak, de szakmát nem. A tendencia 20-30 éve nagyjából ez.

2022. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, és papír nélkül lehetősége sincs elkezdeni gyakorolni a szakmát. Ez a legtöbb szakmára igaz, hogy az első munkahelyeden, ipari körülmények között tudod megtanulni a legjobban. Még egy mérnöki végzettségre is igaz, hogy gyakorlat nélkül nem sokat ér.


De neked kedves 9-es hiába is magyrázzuk ezt, mert gondolom Te is is begyepesedett megcsömörlött, kiégett vén f@sz vagy akinek nem jött be az élet és ide jössz fröcsögni a f@szságaidat, meg trollkodni.


Nem a 7-es voltam.


További szép napot, üdv.

2022. dec. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!