Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a gyengeáramú...

Mi a különbség a gyengeáramú elektrotechnikus, az Erősáramú elektrotechnikus és az Automatizálási technikus szakma között?

Figyelt kérdés

Milyen munkát tudsz végezni az adott szakmával?

Villanyszerelés az mondjuk melyikbe tartozik?

Melyik szakmát fizetik meg jobban?

Tudom tudatlan vagyok, de szeretnék megtudni többet erről.



2021. okt. 28. 17:32
1 2
 11/14 anonim válasza:
sajna egyre inkább azt veszem észre hogy egy multinál a technikus annyit ér mint egy operátor vagy még annyit se.
2022. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Andrey7711 ***** válasza:
0%
10-es számú mosdatlan pofájú proli bunkókám. Aki itt fröcsög és személyeskedik az pont te vagy.
2022. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Már valószínű nem aktuális a kérdezőnek, de hátha valakinek kihozza a google....


Én Erősáramú elektrotechnikusnak tanulok, jelenleg végzett villanyszerelőként, úgy hogy PLC technikus vagyok már több mint 2 éve.

A technikusi szakmával nem csak itthon lehet helyt állni, hanem külföldön is. Nem az a lényeg, hogy milyen papírod van, hanem hogy értesz-e hozzá.

Természetesen az egyik nem zárja ki a másikat, ha dolgozni akarsz a szakmában akkor el kell végezni.


"Gyengeáramú" technikus nem létezik. Ahogy előttem is írták már, az sima Elektronikai technikus lesz. Az erősáramban azonban ugyanúgy számon kérik az áramköri elemeket és ugyanúgy kell velük számolni.


Erősáramú végzettséggel sok helyre el tudsz menni. Ha ücsörögni szeretsz jobban, akkor érdemes a PLC-ket tanulmányozni, ha szereted a fizikai munkát akkor villanyszerelőként érdemes gondolkodni, ha pedig köztes állapotot kedveled akkor elektronikusként.


Jelenleg itthon létezik PLC programozó technikus, viszont külföldön ez inkább mérnöki munka. Homeoffice itthon is leginkább a mérnököknek van, szóval ha abban gondolkodik az ember akkor érdemes betervezni egy Bszc-t is a jövőben...


A LEGFONTOSABB DOLOG:

A szakmát nem az iskolában fogod megtanulni, azonban nagyon jó alap.

Mindenki olyan szakmát válasszon, ami tetszik neki és el tudja magát képzelni benne.

2023. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
nagynehezen elvégeztem ugyan de semmit nem tudok belőle tapasztalat nélkül esélyem sincs pláne alaptudás nélkül bekerülni valahová.Viszont az egyértelmű hogy a mérnököket nézik csak valamibe pl a multinál ahol melózom egy technikust alig néznek valamibe. Ezt már ismerőstől is hallottam.
2023. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!