Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE biológia szak vélemény?

ELTE biológia szak vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi és felvételi előtt állok és elég vegyes véleményeket hallok az Elte biológia szakról. Az lenne a kérdésem, hogy aki oda jár/most végzett tényleg olyan szörnyű az alapszak? Mert nem egy embertől hallottam, hogy a saját családjára srm maradt ideje, mert annyit kellett tanulnia és bármennyit is tanult megbukott, így emellé még csúszott is az egész egyetem neki.


A válaszaitokat és segítséget előre is köszönöm.



2021. okt. 29. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz egyszerű elhelyezkedni normális fizetésért.
2021. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
A biológia szak sajnos nem túl értékes, a TTK-n mind a matek, mind a fizika, mind a kémia sokkal-sokkal értékesebb (főleg az előbbi kettő). A biológiát könnyebb elvégezni ezeknél, cserébe munkád se nagyon lesz vele. Válassz mást, azt javaslom!
2021. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezeket mind megértem, de sajnos engem nem az érdekel leginkább, hogy mennyire fogok tudni megélni belőle, mert ennyi erővel nagyon kevés szakból lehet igazán megélni. És az a helyzet, hogy se kémia, se fizika, se pedig emelt matek érettségim nem lesz. Inkább azért csinálnám meg, mert szeretem és érdekel. Hátha egyszer boldog is leszek az életben. Nem minden a pénz és az sem biztos, hogy maradnék az országban. De mint láthattátok a kerdés is arról szól, hogy MILYEN az ELTE BIOLÓGIA SZAK, nem pedig arról, hogy meg lehet-e élni belőle, vagy milyen az elhelyezkedés...
2021. nov. 8. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahány válasz lesz, annyi féle, hiszen mindenki más, mindenkinek más a motivációja, eltérőek a képességek, a körülmények, stb.

De ha a külföld is felmerül, akkor előbb el kéne dönteni, hogy hol akarsz majd elhelyezkedni, mert ugyanabban az országban érdemes elvégezni az egyetemet is.

2021. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!