Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hany ponttal vettek fel a...

Hany ponttal vettek fel a felvetelire osszesen?

Figyelt kérdés
A ket kozponti felveteli tantargyra ertem csak (magyar,matek) gimnaziumba akarok menni es felek nem lesz eleg pontom esetleg osszesen 50 pont nem eleg. Titeket hany ponttal fettek fel? (Gimibe nem szakgimibe)
2021. okt. 31. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 78 pont lett osszesen, es fel is vettek egy erosebb gimibe a megyeszekhelyunkon.

Milyen gimibe szeretnel menni? Erosebb vagy gyengebb? Mert ha erosebb, akkor en meg kicsit keszulnek arra felvetelire, hogy a minimum 65-70 pont legyen meg.

2021. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vaci madach nyelvi elokeszito :D eros suli de en nem gondolom annyira erosnek. (Nekem szobeliznem is kell majd)
2021. okt. 31. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy csak akkor hívnak be szóbeli meghallgatásra a Madáchba, ha eléred a behívási ponthatárt? Tavaly más volt a pontszámítás angol nyeken, mint idén. Még fent van a honlapon:

[link]

Tavaly 80 pontból (30 hozott, 50 központi(=matek+magyar átlaga)) 59 ponttól hívták be a jelentkezőket angol nyekre.

Idén 50 hozott és 100 központi alapján fogják majd meghatározni a behívási ponthatárt, amit majd februárban raknak ki.

A tavalyi ponthatár alapján ki lehet kalkulálni, hogy maximális 30 hozott pont mellé minimum 29 pontos központi átlagot kellett írni, vagyis minimum 29x2=58 pontos központit az angol nyekes szóbeli behívás eléréséhez. Tehát az 50 pontos központi valószínűleg nem lesz elég. Kicsit még rá kéne gyúrni.

Német, francia és olasz nyeken viszont nincs szóbeli.

2021. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem felteteleztem hogy 50 pontom lesz csak nem tudtam mennyi is kell.
2021. nov. 1. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!