Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tanulni 9.osztályos...

Mit kell tanulni 9.osztályos felvételire magyar nyelv és irodalomból?

Figyelt kérdés
Megnéztem az iskola tájékoztatóját, de ott csak egy tételt találtam, semmi egyebet. A személyes tapasztalatokat is szívesen meghallgatom/elolvasom.

2021. júl. 2. 17:33
 1/4 anonim válasza:
100%

Attól függ. Ha az írásbelire gondolsz ott a legeslegjobb ha a kezdetektől (2004) megcsinálod az összes felvételit beleértve a pótfelvételiket is. Így már nem érhet meglepetés, ismétlésnek is jó és ha van valami amit nem tudsz annak most még utána tudsz nézni. Ha a szóbelire gondolsz, azt iskola válogatja. Ez esetben a honlapon lévő tételt mindenképpen nézd át, tanuld meg, de ha esetleg van egy ismerősöd aki szóbelizett az adott iskolában tőle kérdezd meg, hogy neki mi volt.

Remélem segíthettem, ha van még valami nyugodtan írd meg! :)

2021. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a gyors választ! :)) Az írásbeli teszteket én is töltögetem, a kérdésben elfelejtettem megemlíteni, hogy a szóbelire gondolok. A szóbelivel kapcsolatosan kíváncsi lennék arra, hogy mennyire van szükség alapműveltségre (most éppen arra gondolok, hogy szükség van-e a kötelező olvasmányokra stb.)
2021. júl. 2. 18:40
 3/4 anonim válasza:

Ez is szintén iskolától függ. De a legtöbb helyen magyarból vers vagy szövegelemzés a feladat amire nagyon nehéz készülni, de ebből is sok próba van a neten. Valószínűleg úgy lesz majd, hogy megkapod a prózát/verset és lesz körülbelül 10 perced, hogy vázlatosan kijegyzeteld magadnak a dolgokat, utána pedig, a felvételiztető tanároknak kell majd elmagyaráznod, hogy mit miért húztál alá. Ez nem túl hivatalos de itt igazából annyi a lényeg, hogy minél tovább minél mélyrehatóbban beszélj a szövegből. :D Keresd ki a költői jelzőket és hasonlók.

Valamint ez már úgy általánosságban a szóbelikre vonatkozóan: Ha kedves vagy, mosolyogsz, érthetően és folyamatosan beszélsz bármit is kérdeznek akkor már félig bent is vagy :D

2021. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2021. júl. 3. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!