Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire elismert a Szegedi...

Mennyire elismert a Szegedi Tudományegyetemen szerzett gazdasági diploma, illetve milyen az oktatás színvonala?

Figyelt kérdés
Jelenleg az SZTE és az ELTE gazdasági karán gondolkodom, azon belül pedig a pénzügy és számvitel szakon. Elég tanácstalan vagyok, hiszen az ELTE-nél tisztában vagyok a diploma értékével, illetve, hogy milyen ott az oktatás, de a szegedi gazdasági karról nem sok mindent tudok, viszont nagyon szívesen lennék Szegeden egyetemista. Ha valakinek van tapasztalata a szegedi gazdasági karral, akkor kérem ossza meg velem. Köszönöm előre is!:)

2021. okt. 31. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Nincs különbség, hogy Szegeden vagy Pesten végzed-e. Szeged pedig köztudottan az egyik legjobb egyetemi város, ahogy Pest is, előbbi persze nyilván olcsóbb (mint megélhetés, mind lakhatás szempontjából)
2021. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt esetleg egy kicsit bővebben ki tudnád fejteni?Köszönöm.
2021. okt. 31. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A diplomád egyenértékű lesz. A munkaadóm 99% nem érdekli a mai munkaerőhiányban, hogy hol vegeztél csak menj dolgozni. Szóval oda menj ahova szívesebben mennél. Talán szeged kisebb egyetem, ami azt is magával hozza, hogy kisebbek a csoportok, jobba fogod ismerni a szaktásaidat. En a helyedben az alapjan döntenek mi éri meg. Hogy tudsz a legtöbbet spórolni/félre rakni.
2021. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2021. okt. 31. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Majdnem mindegy. Azt tudnod kell, hogy bár erős túlzás az, amit itt az oldalon is gyakran olvasni lehet, hogy értéktelen a GTK-s diploma, az azért igaz, hogy ma már egy munkáltató sem esik hanyatt pusztán attól, hogy te közgazdász vagy.

Ha beszélsz nyelveket, már az egyetem alatt elkezdesz dolgozni és talpraesett vagy, akkor egy állásinterjún mindegy, melyik egyetem neve szerepel a diplomádban... Mondjuk, ha nem, akkor is.

Abból a szempontból mindegy a választás, hogy mindkét egyetem jónevű, a munkáltatók szeretik, egyik sem egy mucsaröcsögei főiskola, vagy diplomagyár. Abból a szempontból nem mindegy, hogy -ezt kár lenne tagadni- Budapesten sokkal több a munkalehetőség minden téren, mint Szegeden. A verseny is nagyobb, de míg mondjuk Szegeden egy kezemen meg tudnám számolni, hány olyan multi van, ahová el tudsz menni közgazdászként, addig Budapesten százas nagyságrendben találsz ilyeneket. Ettől függetlenül nem akarlak Szegedről lebeszélni. Én itt tanultam a GTK-n, itt dolgozom a városban, nagyon szerettem, és továbbra is egy jó döntésnek tartom, hogy ezt választottam. Ha van bármi kérdésed, szívesen válaszolok rá.

2021. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írtam privátban.
2021. nov. 1. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!