Egyetem váltás? (SZTE)

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves, de szeretnék sulit váltani, ugyanarra a szakra mennék. A Szegedi Tudományegyetemre mennék, és az lenne először is a kérdésem, hogy ez lehetséges már az első félév után is, vagy csak az első év után? Másodszor pedig, konkrétan a SZTE mit vár el azoktól, akik oda szeretnének menni? Egyáltalán átvétellel lehet menni, vagy újra kell jelentkezni, és elfogadtatni a krediteket?

Hol tudnék erről részletesen olvasni, vagy tájékozódni? Sajnos nem nagyon tudom egyelőre, hogy hogy működik ez.

Köszönöm előre is a segítséget!



2018. nov. 2. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha megírnád, hogy honnan, milyen szakról milyen szakra szeretnél menni, az sokat segítene. Egyébként az SZTE illetékes karának tanulmányi osztályát keresd ezzel kapcsolatban, azzal nagyot nem hibázhatsz.
2018. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kre-btk szociológia -> szte ugyanez a szak

Köszi amúgy, csak annyi kérdés van a fejemben, és szeretném ezeket minél előbb megtudni, legalább az alap dolgokat, ezért próbálkozok előbb itt.

2018. nov. 2. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel más intézmény ezért csak az első év után lehetséges az átjelentkezés.

Szóval az év elején felvi-n keresztül ugyanúgy kell jelentkezni.

Majd ha felvettek, akkor beadni a kérelmet a tárgyak elfogadtatására.

Csak bizonyos %-os egyezőség alapján fogadnak el tantárgyakat.


SZTE mit vár el?

Felvi

2018. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 2. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!