Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha biológus szakra szeretnék...

Ha biológus szakra szeretnék menni az egyetemre akkor miből kell még érettségiznem?

Figyelt kérdés

Ugye a ott vannak a kötelezők, a nyelv, biológia persze..nah és azokon kívül mi kell még? Egyáltalán hol tudnám megnézni, hogy melyik szakra mi a követelmény?

Előre is köszi!


2010. szept. 3. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Jah és még annyit, hogy így majd lehetek zoológus?

Bocsi a sok kérdésért!

2010. szept. 3. 16:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is bioszra készülök :D Az a jó benne, hogy elég sok mindent elfogadnak mellé. Pl. a metekot is, így nem kell még külön másból is érettségizni. De választhatsz mellé még infót, kémiát, fizikát.

Jah és felvi.hu-azon belül szakleírások-követelmények

2010. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A zoológust meg nem tudom, legalábbis nem vagyok benne biztos mert engem más irány vonz, de úgy tudom hogy Magyarországon egy-vagy két egyetemen van csak ilyen, de nem tudom melyiken.
2010. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én a kémiára gondoltam még mellé, mert eleve biosz-kémiás suliba járok és hát nincs vele problémám, csak azt nem tudom, hogy emelt vagy középszinten:S
2010. szept. 4. 15:02
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Én anno biosz mellett fizikából érettségiztem,de teljesen mindegy, mert úgyis egészen az alapoktól újratanulja az ember az egyetemen mind a fizikát, mind a kémiát (és a matek egyes területeit is.)


Én Pécsen tanulok, itt van Zoológia szakirány.

2011. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!