Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten az egyetemista...

Budapesten az egyetemista élethez (szórakozás, ismerkedés, közösség) mennyire szükséges egyetemistának lenni? Megéri-e csak emiatt maradni MSc-n?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit ellentmond önmagának, de remélem nagyjából érthető azért. Szóval másképpen megfogalmazva, kell-e hogy egyetemista legyek ahhoz hogy olyan életet éljek mint az egyetemisták Budapesten, a szórakozás és az ismerkedés szempontjából?

Mert ahova vidékre járok egyetemre, ott ez eléggé megvan a kisebb közösség miatt, viszont Pesten én úgy tudom elképzelni, hogy mivel nagyon sokféle szórakozóhely, kocsma, stb. van és nem az van mint vidéken hogy az összes egyetemista ugyanazon a 2-3 helyen bulizik, ezért nem gondolnám hogy egy nem egyetemista vagy egy másik szakos egyetemista ne tudna ismerkedni másokkal és ehhez feltétlenül egyetemistának kellene lenni. Nyilván a kollégiumi élet az más, és ott szükséges egyetemistának lenni viszont pl. ha csak albit találnék akkor kb. ugyanott lennék, mintha csak simán Pesten élnék. Azért kérdezem egyébként, mert mindenképpen Budapesten akarom folytatni a BSc után az életemet, viszont MSc-t meg nem nagyon érné meg nekem csinálni, mert infósként sokkal többet jelentene, ha elmennék dolgozni szóval amúgy a szívem nem húzna ahhoz hogy mesterre járjak Pestre, viszont mégsem szeretnék 21-22 évesen kimaradni a bulikból meg ilyenek.

Mi a véleményetek? :)


2021. nov. 1. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fura vágyaid vannak, de nyilván nem az egyetemtől függ az egész, hanem, hogy van-e egyáltalán kivel bulizni, honnan szerzel barátokat stb. Találd ki, milyen közösséghez tudsz itt csatlakozni, például sportolsz-e valamit, vagy honnan szerzel barátokat. A többi jön magától.
2021. nov. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hű, ez nagyon jó kérdés, eléggé hasonló helyzetben vagyok, csak én Pesten BSc-ztem. De a covid miatt nekem is hiányoznak még az egyetemista évek.

Mire jutottál, mik a tapasztalataid?

2022. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!