Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan osztjátok be az időtöket úgy, hogy a (jól) tanulás mellett a szórakozás igényesebb formáira (pl. olvasás) is jusson időtök?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én levelezős vagyok és munka mellett csinálom a sulit(egyébként nem büfészakon vagyok).

Szorgalmi időszakban így néz ki a beosztásom:

-A munka H-P fél8-fél2-ig, néha 24 és a következő nap szabad.

-fél3-4 közt érek haza, attól függően, hogy megyek-e vásárolni etc munka után. Ilyenkor még tanulni nem tudok, így inkább takarítok vagy alszok egy kicsit.

-Többnyire estére pihenem ki magam úgy, hogy tanulni is tudjak és így általában 6-7-től 10-ig tanulok.


A tanuláshoz egyébként nyomtatok egy naptárat ami a szemem előtt van, hogy lássam mindig a határidőket.

Ezen kívül a konkrét szorgalmi időszakban többet vagyok a barátokkal, a vizsgaidőszakban meg a tanulni valóval és egyéb kötelességeimmel és csak akkor szervezek más programot, ha tele tököm vagy olyan van ami kihagyhatatlan.


Egyébként nem hiszem, hogy bárki 0-24 csak a könyvek és a jegyzetek felett ül. Ha felkelsz pl reggel 6kor vagy 7kor, akkor még mindig tudsz 1-2 akár 3 órát is olvasni és még mindig ott van(pl hétvégén) összesen vagy 10 óra amikor lehet tanulni. Emellett a beosztás mellett még kapcsolatra is futotta. Minden a jó szervezés kérdése. Pl erre is megtanít az egyetem, hogy mi az ami igazán fontos és mi nem és hogy legyél hatékony. Azért a multitaskinget sem kell túlzásba vinni, mert akkor meg ellenkező eredményt érhetsz el.

2017. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez a jó az egyetemben, nem kell minden napra 50 oldalt megtanulnod. Vizsga/zh ekőtt le kell ülni pár nappal komolyan tanulni, és akkor teljesíthető. (Mondjuk azt aláírom, hogy nem egy nehéz pesti egyetemre járok.)

Szóval egy héten simán rá lehet szánni több napot is bármire, amit szeretnél csinálni.

2017. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!