Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre jelentkezéskor azt...

Egyetemre jelentkezéskor azt hittem már nincsen államis félévem, ezért járok önköltségesre, de utólag kiderült, hogy van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Anno a régi főiskolám tévesen tájékoztatott mert azt mondták az összes félévet felhasználtam, holott mint kiderült ma, 2 állami félévem még megmaradt, ahogy számolom. Eleve nem értem miért nincs egy normális lekérdező rendszer erre…. A FIR-ben néztem, de számolgatni kellett mint az óvodában….

Tehát most szeptemberben elkezdtem egy egyetemi képzést, de önköltségesen, éppen a felretájékoztatás miatt, de egyébként az államira is bejutottam volna mert kicsivel volt magasabb a ponthatár. Jól kiszúrtak velem.

Rám is ugyanaz vonatkozik, hogy megfelelő tanulmányi átlagot elérve átsorolhatnak? Hiszen a pontok alapján simán bejutottam volna, nem hobbiból akarok fizetni az oktatásért még ha két fél év is, de az is félmillió már :(


2021. nov. 3. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

a fir-ben előbb meg kellett volna nézned.

hánytól hányig jártál az előző helyre, a régi fősulidra?

2021. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Átsorolhatnak persze, engem is anno átsoroltak. Vannak rá szabályok, pl, hogy két befejezett féléved kell, hogy legyen, jó átlagod, meg még néhány amire nem emlékszem.
2021. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!