Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet meggyőzni a...

Hogyan lehet meggyőzni a történelemről egy 20 éves lányt?

Figyelt kérdés

Sok minden eléggé máshogy gondol, mint ahogy azt mi jelenleg tudjuk. Pl.: váltig állítja, hogy nem volt semmilyen honfoglalás, csak bejövetel. Székelyként ő azt mondja, hogy az ők (a székelyek) még a Hun-okkal jöttek be Kárpátiába (nem tudom miért nem Kárpát-medencének hívja), nem a magyarokkal. És mikor a magyarok bejöttek, többek között ők fogadták őket, mint rokon népet. Tehát semmilyen honfoglalás nem volt, csak a mai magyar nép őseinek másik csoportja is megérkezett.

Mondtam neki, hogy oké, hogy te ezt hiszed, de erre nincs semmi bizonyíték. Ezt nem fogadja el, mert ők több mint 1000 éve tanulják ezt, szájhagyomány útján, ami szerinte fontosabb, mint bármi kézzel fogható bizonyíték.



2021. nov. 5. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyenre rá kell hagyni...
2021. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Lehet van benne valami. Nagyhatalmi érdek volt mindig a térségben a népségek egymásnak ugrasztása. Nézd meg a volt Jugoszláviát. Mindenki gyűlöl mindenki mást. Egyik azt tanulja, hogy ők éltek ott hamarabb, a másik meg azt, hogy ők. Szerinted azok alapján, hogy mikre vetemedtek a 20. században az oroszok, ilyenre nem vetemednének?
2021. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Honnan tudod, hogy az a helyes, amit mi tanulunk???

Nem kell ám messzire menni, 1956-ot 40 éve teljesen máshogy oktatták, mint most.

A történelem mindig attól függ, hogy épp ki meséli. Ami nekünk dicsőséges diadal, az a másik félnek szörnyű vereség.

Ő így tanulta. Te máshogy. Lehet, hogy mindkettő helyes, de az is, hogy egyik sem.

2021. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem téged kéne inkább meggyőzni arról, hogy a történelemről nincsen objektív bizonyítékunk, így teljes ostobaság az igazadat hajtogatni, mert csak beképzeltségre utal. Fogadd el, hogy mindenkinek lehet igaza. Részben. De senkinek sincsen igaza egészében.
2021. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

A történelem oktatás minden országban nacinalista propaganda. Menj át a határon, és máris más értelmezésben fogod látni pl. trianont, biztos vagyok benne.

Szerintem jobb, ha nem akadsz fenn ilyeneken.

2021. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Le vagytok maradva. A friss kutatások a lány igazát támasztják alá. Nemsokára a tankönyvek is. Persze, ha jövőre visszatér a kormányzásba a volt SZDSZ szellemi holdudvara, akkor minden marad a régiben.
2021. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!