Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy SZTE szlavisztika?

ELTE vagy SZTE szlavisztika?

Figyelt kérdés
Egyetemre való jelentkezés előtt állok, és nem tudok dönteni a két egyetem közt. Úgy hallottam, hogy Szeged jobb kutatási szempontból, viszont az ELTE pedig mégis csak az ország legszínvonalasabb egyeteme bölcsészet szempontjából (legalábbis hallomásból, és a “propagandából” így tudom). Ha valakinek van akármelyik egyetemen ezzel a szakkal valamilyen tapasztalata, légyszi ossza meg velem :)

2021. nov. 6. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen mindegy, amelyikhez közelebb laksz. Ha szegedi vagy dél-magyarországi vagy, menj bátran Szegedre, ha pesti vagy észak-magyarországi vagy, akkor menj bátran az eltére.


Egyszerrégen, amikor még szó szerint az elte volt az ország legmenőbb egyeteme, volt még értelme arról beszélni, hogy melyik egyetem a jobb. Nagyon nehéz volt a BTK-ra bekerülni. Ma már… alig jön hozzánk valaki, és a többségük akkor sem az éltanulók…


Az a javaslatom, hogy már most kezdj el gondolkodni túlélési terven, hogy miből fogsz majd megélni a szlavisztika mellett… kiváló ötlet például egy évvel később egy nemzetközi gazdálkodás vagy egy kereskedelem és marketing szakot felvenni mellé szombati levelezőn. Jól kiegészítik egymást, mivel a szlavisztika valódi egyetemi bölcsész szak, a gazdasági képzések meg szakmát, kenyérkeresetet adnak.

2021. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy az elte egy elit, már rég nem igaz, csak ez maradt meg a köztudatban. A szlavisztika pedig önmagában nem egy értelmes választás.
2021. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
99%

Nyilván te is tudod, hogy a bölcsész szak nem a legpiacképesebb. Egy nyelvi szakkal, jól megtámogatva az egyetemei éveidet szakmailag lehet jó valasztás.



Egyébként szerintem majdnem mindegy, hová mész. Elte jobb hírű, többen ismerik, de ne ez legyen a szempont, hanem a lakhatásod és a költséged. Melyik van közelebb? Ha szegeden élsz, akkor egyértelmű szeged, mert sokkal olcsóbban kijössz. De ha pesti vagy, ahhoz közelebb élsz, akkor Elte. Vagy ahol olcsóbban kijössz. Mivel nagy különbség nincs a kettő között, (illetve tanrendben lehetséges eltérés, minor, szakirány stb.) Ezért a + 5% előnyért (ha egyáltalán ennyi), nem éri meg több százezret kiadni. Pl. Bp. nagyon drága, a kolik tömve, albérlet árak brutálisak.

2021. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem írj magadnak egy listát, hogy melyik egyetem vagy képzési hely miért szimpatikus, mi lehet az előnye és hátránya.

Nézd meg a képzési terveket, hol milyen tárgyak vannak, milyen specializációs lehetőségek vannak, milyen minorok közül lehet választani, milyen plusz lehetőségeket kínál az egyetem (pl. nyelvtanulás, sport, szakkollégium, az egyetem kapcsolatai, egyetemi szervezetek, programok). Azt is figyelembe lehet venni, hogy melyik város szimpatikusabb, hol laknál szívesebben, hol van több számodra szimpatikus lehetőség (pl. hobbi, sport, érdeklődési kör, bármi). Én vidéki vagyok így mindenképpen költöznöm kellett az egyetem miatt és a távolság, költségek stb. nem volt szempont, mert nálam ez megkerülhetetlen volt és szerintem nincsenek orbitális nagy különbségek az árakban (persze, Budapest drága, de egy vidéki egyetemváros sem sokkal olcsóbb), de ezt is számításba lehet venni hogy pl. melyik van közelebb és melyik lenne kedvezőbb anyagilag. Illetve én még a munkalehetőségeket venném hozzá, mert Szegedet nem ismerem, de egy másik vidéki egyetemvárosban tanulok és nekem ez okozta a legnagyobb családódást, miután már mindenképpen csak Budapestben gondolkozom… itt nagyon kevés egyetem mellett végezhető diákmunka van és a nagy része nem szakmai, de így is harcolni kell a helyekért. Budapest ebből a szempontból sokkal jobb, több a lehetőség.

2021. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszaitokért! :) Tisztában vagyok vele, hogy ez a szak nem fog nekem túl nagy összegeket hozni a jövőben, azonban kutatással (vagy legalábbis "mélyebb" érdeklődéssel és keményebb munkával), illetve egy mesterrel is ennyire rossz lenne a helyzet? Ez az irány érdekel engem legjobban, így nagyon szívesen fordítanék rá annyi időt, amennyit csak tudok a jövőben.
2021. nov. 7. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
PTE-n vagyok elsőéves szlavisztikás, ha gondolod írj.
2021. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!