Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen van ez így...

Melyik egyetemen van ez így Magyarországon (szlavisztika szak, minor)?

Figyelt kérdés

Tehát kérdésem, hogy orosz lenne a főnyelvem és hozzá fel kéne vennem egy minort. A minornak kötelezően egy másik szláv nyelvnek kellene lennie, vagy bármely más nyelvet (más nyelvcsaládokból) felvehetek hozzá? Budapesti egyetemeken, pl Elte-n hogyan van ez?

Azért érdeklődöm, mivel én orosz-spanyol nyelveket szeretnék egyetemen tanulni, oroszt mindenképpen főszakként, de a spanyolt is eléggé hangsúlyosan. Viszont a többi szláv nyelv az oroszon kívül annyira nem motivál engem, talán a lengyel, de még az sem annyira.

Milyen szakot érdemes megjelölnöm, ha NEM szabválként szeretnék csak orosz és spanyol nyelveket tanulni, hanem az általam fentebb leírt módon?

Köszönönöm!:)



2021. jan. 4. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-ről tudok nyilatkozni. Minornak bármit felvehetsz, nem csak nyelvet, a lényeg, hogy annak a követelményeit teljesítsd. Pl. ha spanyolra akarsz jelentkezni senkit nem érdekel a főszakod (azt nem tudom, hogy kötelező-e btk-n tanulni, hülyeséget nem akarok mondani) csak az, hogy a spanyol minor bemeneti követelményeit teljesítsd. Most mennyire tudsz spanyolul? Spanyol szakos voltam így tudom, hogy mennyit követelnek.
2021. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én PTE-s vagyok.

Bármit választhatsz a választható minorok közül, nem kell kapcsolódnia a főszakodhoz. Egyetemtől függ, hogy mik vannak pl. nyelvek vagy egyéb bölcsész szakok (pl. szocmunka, töri, filozófia, szociológia stb.). Nekünk anno azt mondták, hogy csak BTK-n belül lehet minort választani, de őszintén szólva én erről nem tudok semmit. Annyi, hogy meg kell felelni a felvételi követelményeknek pl. valahol kérnek nyelvvizsgát/érettségit vagy valahol felvételi elbeszélgetés van, vagy éppen semmi külön követelményt nem támasztanak a bekerüléshez. Nálunk a spanyol minorhoz például nem kell előzetes nyelvtudás, teljesen a nulláról is lehet kezdeni.

Azt viszont még hozzátenném (de ez is egyetemenként eltérő lehet), hogy nálunk a szlavisztikán kötelező más szláv nyelveket tanulni, a tanterv része.

2021. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most vagyok spanyol szakos az ELTE-n, simán fel tudod venni minornak a spanyolt, ha egy bizonyos szinten beszéled, mivel szintfelmérő vizsgát tartanak és csak azok mehetnek tovább minorra, akik a vizsgájuk alapján teljesítik az elvárt szintet. Az elvárásokról is tudok mesélni és az órákról is, úgyhogy kérdezz nyugodtan.
2021. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!