Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlagos matektudással is...

Átlagos matektudással is választhatom ezt a szakot?

Figyelt kérdés
Gazdaság-és pénzügymatematikai elemzés. Mennyire kell tudni ide a matekot?

2021. nov. 11. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Csak kitartás kérdése. Nincs olyan alapképzés amit ne lehetne elvégezni átlagos képességekkel és elegendő kitartással. A mostani tudásod pedig lényegtelen. Nálunk 6 óra alatt leadták a teljes középiskolás matek tananyagot.
2021. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeken a gazdasági képzéseken nem kell tudni az egész matek tananyagot. Én Külgazdaságra jártam, és két félév matek volt, függvénytan, valószínűségszámítás. És még nem ez volt a legszivatósabb, a statisztika sokkal rosszabb volt.

Amúgy középiskolában 3 voltam matekból, de leginkább a geometria rontotta le mindig az átlagomat, algebrából 4-5 voltam, a függvényekkel meg semmi bajom nem volt. Szerintem nézd meg a tananyagot, és ennek fényében döntsd el, hogy a mateknak ez a területe mennyire áll távolt tőled. De nem úgy kell elképzelni, hogy minden félévben egy csomó matekórád van. Vannak számolós tantárgyak, és ha a matematika gondolkodás nem áll hozzád közel, akkor azokon szenvedni fogsz. De a közgazdaságtant is simán meg lehet érteni egy átlagos matektudással.

2021. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Corvinuson a gazdasági és pénzügyi matek elemző szak nagyon durva. Hallomásból mondom, mert én kifejezetten matek szakra mentem, de állítólag a matek szempontból a sorrend: matek szak, fizika szak, gazdasági és pénzügyi matek elemző, és csak ezután jönnek a bármilyen mérnökök és egyéb gazdasági szakok.

Szóval annak szokták ajánlani aki a matek vs gazdasági matek közt próbál dönteni nem pedig pl a gazdmen be gazdasági matek közt.


Egyébként szerintem a matek szak is elvégezhető átlagos képességekkel, de lehet, hogy rosszul szocializálódtam és fogalmam sincs mi az átlagos matektudás.


Ha emeltezel matekból és 5-öst írsz, akkor azt mondom megcsinálható. Ha középszinten vagy hármas, akkor sem biztos, hogy lehetetlen, de szenvedés lesz.


Egy embert ismerek aki járt erre a szakra. Nagyon elit gimibe járt 95% feletti emelt érettségit írt, nagyon penge volt matekból. És szenvedett a szakon. Azt hiszem ott is hagyta végül.

2021. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az előttem válaszolóval értek egyet, én alkalmazott közgázra járok, és a GPME még ettől is sokkal durvább, vegytiszta matek van rajta, akkor ajánlatos a szak ha nagyon absztrakt gondolkodásmódod van. Szerintem erre a szakra nem általános, hanem kiváló matek kell
2021. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!