Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valahova lenne esélyem bekerül...

Valahova lenne esélyem bekerülni? (mindegyik pesti)

Figyelt kérdés

Németh László Gimnázium

Dózsa György Gimnázium

Vörösmarty Gimnázium (Bp)

Álmos vezér Gimnázium

Zrínyi Miklós Gimnázium X. kerület

Budai Nagy Antal Gimnázium

Weöres Sándor Gimnázium

Kb összesen 40-50 közötti felvételiket írok, szóbelim tuti meg lesz mivel már angol középfokúm is van, de az átlagom viszont 3.9...

Lenne esélyem ezekbe az iskolákba?



2021. nov. 12. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Dózsába és a Budaiba szerintem ezekkel bekerülsz.
2021. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Budai Nagy Antalba szerintem is felvennének. Amúgy nem pesti gimi, Budán van a XXII. kerben. Budán még a BGSZC Budai Gimnáziumba is lenne esélyed szerintem.

A Vörösmartyban viszont valószínűleg nem érnéd el a szóbeli behívási ponthatárt. Az elmúlt 3 év szóbeli ponthatárai alapján egyik tagozatára sem hívtak volna be szóbelizni.

Németh László Gimnáziumba nem ismerem a ponthatárokat, de a suli szerepel a HVG 100 legjobb középiskola rangsorában, a 2021-es listán 39. Szóval szerintem nem igazán esélyes a várható pontjaid alapján... A Nagy László Gimnáziumba (XX. ker.) viszont talán be tudnál kerülni 50 körüli központival és maxos szóbelivel.

2021. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Németh László (13. kerület) 8 évfolyamos gimi, oda nem lehet 8-adikosoknak jelentkezniük.

A Dózsa és a Budai Nagy Antal esetleg összejöhet.

Ezeket nézd még meg:

1. ker: Budai Gimnázium, Kodály

4. ker: Bródy, Csokonai

5. ker: BIG (Budapesti Innovatív Gimnázium)

8. ker: Szent Anna

9. ker: Lónyay

14. ker: Kövessy Erzsébet Gimi

2021. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Budapesten két Vörösmarty Gimnázium van. Az egyik a 8. kerületben, a másik, a Vörösmarty Mihály Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium a 18. kerületben. A 8. kerületibe nem vennének fel ilyen pontokkal.
2021. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!