Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtiszt szeretnék lenni,...

Mentőtiszt szeretnék lenni, de nem tudok eligazodni.?

Figyelt kérdés
Tehát, Budapesten lakok, mentőtiszt szeretnék lenni de nem sikerül ez az iskolaválasztás mert mindig van valami bökkenő. A Raoul Wallenber (egészségügyi technikum) valamilyen kapcsolatot létesít a semmelweis egyetemmel, elvileg könnyebben felvesznek ha ott tanulsz. Meg van még gimnázium is amikrol még nem döntöttem mert, nem találtam sehol, hogy ha le érettségizek akkor ott vannak a pontok és az alapján vesznek fel, és én a felvi.hu-n azt láttam hogy kettő tantárgyból kellemelt a Semmelweis egyetemhez, na itt van a gond, hogy ez lehet hogy ezekrégi információk. És nem tudom hogy minden középiskolában pl a Raoulban van -e emelt érettségire lehetőség. És a legutolsó kérdésem, hogy gimnázium vagy technikum érné meg jobban?

2021. nov. 12. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1 emelt kell, akármelyik egyetemen is végzed. A felvi.hu leírja a felvételi tárgyakat.

Nem minden iskola szervez minden tantárgyból emelt érettségi vizsgát, erre kijelölik az iskolákat és oda kell elmenni érettségizni.

Mindegy hol tanulsz, az elért pontokat fogják figyelembe venni, ebbe nincs az egyetemnek beleszólása.

2021. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, és ha több emeltet teszek azt több pont? Tehát ha én emelt bioszt akarok tenni és a Raoulba járok akkor elmegyek egy olyan gimibe ahol letudom tenni a biosz emeltet, iskola váltás nélkül
2021. nov. 12. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy emeltért kapsz az elért ponton felül plusz 50 pontot, ha eléred a 40%-ot. Ha kettőt teszel és ugyanígy jár plusz 50 pont, ezzel a plusz pontokat kimaxolod.

Ha a Raoul nem szervez majd emelt érettségit, akkor számodra kijelölnek egyet, ahová menni kell emelt érettségizni.

2021. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaa mostmár világos köszi :) ment a zöld kéz
2021. nov. 12. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáteszek, hogy csak felvételi tárgyakra vonatkoznak a fentebb írtak.
2021. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Max azt tudom elképzelni, hogy mivel Technikum, a szakirányú végzettségért adnak plusz pontot, de akkor bármelyik egyetem, nem csak a SOTE. És akkor ugye 4+1 év a suli a Technikum miatt.
2021. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
40%
A Raoulban lehet emelt szintű érettségit tenni, sőt kötelezik is.
2021. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!