Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Záróvizsga lejelentkezés?

Záróvizsga lejelentkezés?

Figyelt kérdés

2 hete volt a záróvizsga jelentkezés. Jelentkeztem is.

Azóta azonban sajnos kiderült,hogy nem lett meg a nyelvvizsgám,ami kell a diplomához,és legközelebb csak áprilisban tudok újrapróbálkozni.

Tehát akkor úgy döntöttem csúszok fél évet és majd nyáron diplomázok.

Tehát szeretném visszavonni a záróvizsga jelentkezésemet,azonban nem találok ilyen opciót neptunban.

Hogyan tudok visszamondani? Vagy ezt már nem lehet ha jelentkeztem?



2021. nov. 13. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem és kar? mert pl. elte jogászon nem lehet lejelentkezni.
2021. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

én a helyedben most záróvizsgáznék.

borítékolom neked, h. nem lesz könnyebb tavasszal sem.

most már tanulta rá, addigra újra kell tanulnod sok mindent, plusz izgulhatsz a nyelvvizsgád miatt is.


legyen meg a diplomád, még ha most nem is veheted át, és menj utána nyelvvizsgára.

ha pl. februárban v. márciusban meglesz a nyelvvizsgád, rögtön megkapod a diplomát.

kár emiatt halasztani.

2021. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek a második válaszolóval. Emiatt felesleges halasztani. Menj el záróvizsgázni, utána pedig tavasszal megcsinálod a nyelvvizsgát.
2021. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,csak az a gond,hogy gyakornok vagyok egy cégnél,aki felvenne főállásba ha végzek.

Viszont nyelvvizsga hiányában nem fogom megkapni ugye most a diplomámat és ha abszolválok akkor már gyakornok sem lehetek.

2021. nov. 13. 22:41
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor el kellene küldeniük gondolom,én azt pedig nem szeretném.

Ha nem záróvizsgázok akkor pedig gyakornok maradhatnék továbbra is hiszen megmaradna a jogviszonyom.

2021. nov. 13. 22:41
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia, én is vizsgáznék, a nyelvvizsgát pedig tavasszal tenném le. Ne pazarolt emiattfélévet
2021. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Záróvizsga nincs abszolválás nélkül, tehát mindegy, így se úgy se maradhatsz gyakornok. Ha minden tárgyad meg van, akkor záróvizsga nélkül hivatalból abszolváltatnak mindenkit.
2021. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha abszolválsz, nem marad meg a jogviszonyod. Ha pedig nem abszolválsz, nem is mehetsz záróvizsgázni, szóval nem a záróvizsga jelentkezés a szűk keresztmetszet.

Egyébként szerintem a legegyszerűbb hétfőn a cégnél megbeszélni, nem hiszem, hogy elküldenének.

B opció, hogy elbuksz valami tárgyat, esetleg nem adod le a szakdogád, de nem tudom elképzelni, hogy egy cég inkább azt mondaná, hogy inkább nyújtsd még a tanulmányaidat, mint, hogy felvegyen sikeres záróvizsgával, úgy, hogy kb. fél év múlva megkapod a papírt is.

2021. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben,megbeszélem jövőhéten. Köszi!

A szakdogámat is írom,már több mint a fele kész.

2021. nov. 14. 10:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy tárgyam van még egyébként.
2021. nov. 14. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!