Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptun: XY kurzusról ügyintéző...

Neptun: XY kurzusról ügyintéző által lejelentkezés történt. Ezt miért tehetik meg velem?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az én dolgom, hogy milyen órákat milyen kódok alatt veszek fel, ha a rendszer engedi.

Erre helyettem ledobnak róla, mikor már javában elkezdődött a félév és újra felvenni sincs lehetőségem.

Ha nem végzem el én bukom a kredit, nem hiszem h ez a lenne nekik szívfájdalom. Ha pedig sikerül felvennem, hagyják már h elvégezzem és megkapjam érte ami jár (kredit)!

Van bármi remény arra, hogy panasszal élhetek, valahol, tanulmányi osztályon? Egyáltalán mi lehet ebből?

Következő félévben is újra megpróbálom, de ez hihetetlen.



2018. okt. 4. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha neked nem kötelező, van hogy ledobnak. Helyhiány miatt pl. Másoknak szükségesebb az óra. Mégsem indul. Nincs meg az előképzetséged.

De milyen tárgy? Mit hol tanulsz?

2018. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a nem kötelező magyarázat azért nem stimmel, mert pont hogy szabadon választható kredit miatt kellett volna. A helyhiány pedig azért nem, mert már nem lehet felvenni semmit.

Ez egy olyan tárgy amit másik tárgykód alatt újra felvettem, hogy be legyen számítva szabadba, mert eredetileg szaktárgyként végeztem el. Mivel a másik kód alatt nem volt teljesítve, így újra el akartam végezni. Az, hogy a tananyag esetleg nem változott volna, az nem rajtam múlik, a vizsgára ugyan úgy tanulni kell és más kérdéseket tesznek fel.

Szimplán csak ki akartak velem és nem egy társammal cseszni.

2018. okt. 4. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem, nem akartak kicseszni veled. Az oktatási törvényben rögzítve van, hogy egy tudásrészre nem járhat kétszer kredit. Ha a tárgyak tematikája legalább 75%-ban megegyezik, nincs jogosultságod elvégezni. Tök mindegy, mi az aktuális tárgykód. Mindenhol hirdetik (legalábbis kellene), hogy a Neptun nem ellenőriz mindent ( lehetetlen is lenne). Néhol az ismert ütközéseket letiltják, és fel se tudod venni, de ahol nem, ott is csak a te felelősséged utánajárni. A szabadon választható tárgyak új ismeret szerzésére vannak, nem arra, hogy tized annyi munka befektetésével szerezd meg a krediteket. Ez a rendszer tisztességtelen kijátszása. Szóval egy szavad ne legyen! Az, hogy így nem lesz kredited félév végén, nem tudsz újat felvenni, te dolgod. Ha akarsz, adhatsz le kérvényt utólagos tárgyfelvételre, saját hibából, fizetés mellett.
2018. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy ugyanaz a tantárgy? Igy már teljesen érthető. Olyan tárgyat amit egyszer már teljesítettél más tárgykódon sem lehet felvenni. De ha mondjuk a neve is más még akkor sem, mert ugyanaz marad.

Szabadon választható nem lehet az egyik szaktárgyad (másik kóddal sem). Ebben semmi rendkívüli nincs.

2018. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát így már nem csoda, ha ledobtak. Hülyének nézted a tanszéket. Meg is érdemled a sorsod, ha ennyire buta vagy.
2018. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kell utólagos tárgyfelvétel, csak fogalmam sincs, honnan legyen szabad kreditem! Sehol nem írják le mik azok a tárgyak, amiket könnyen tudnék teljesíteni, úgy, hogy nem veszik el az időmet arról, ami igazán fontos és szakmai tudás.


Nem tudtam hogy van erről bármi írás, mert nekem is csak több ember mondta, hogy így kell ezt csinálni és működik. Ezért elhittem, hogy ez egy járható út.

Ezek szerinte akinek ment, annak csak szerencséje volt? Vagy mire alapozva terjed ez a módszer?

2018. okt. 4. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire elterjedt. Nem tudok róla, hogy sokaknak sikerült volna. Lehet pár eve megtudtak csinálni, mert nem ellenőrizték eléggé. De teljesen egyértelműnek tartom, hogy kétszer ugyanabból a tárgyból nem szerezhetsz kreditet.

Utólagosan jelentkezhetsz vhova, ahol van meg hely. Az, hogy mennyire könnyű, ki tudja. De legyél mar kicsit önállóbb, talpraesettebb.

2018. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szabad kredited bármilyen érvényesen felvehető tárgyból lehet. Ha nem egyszerű, hát ez van, mégis csak egyetemre jársz... Nem kell, hogy könnyen teljesíthető legyen. Sőt, a szabváloknál pont annak van értelme, ha nem összecsapott és 5 perc alatt teljesíthető. Nem tudom nálatok hogy zajlik, de én itt a BME-n örülök, amikor szabvált kell felvennem, mert azok tényleg érdekelnek, és jobb tudást adnak, mint a "na ezt mindenképp tudd" hozzáállású tárgyak, főleg, hogy az oktató is azért csinálja, mert érdekli őt is a témakor. Amit meg szeret csinálni az ember, az sokkal könnyebb mindenkinek. Ne mondd már, hogy nem találsz azon, vagy bármelyik másik egyetemen (mert igen, onnan is felvehetsz) értelmes szabvált! De ha annyira nincs időd, akkor járj utána. Kérdezgess felsőbb éveseket, valaki már biztos megcsinálta a tárgyakat, és van tapasztalata. Nézd meg a tárgy tematikáját, és mérd fel, ez mennyire fekszik neked, mennyire érdekel. Nézd meg a kreditértékét, mert valamelyest az jellemzi, mennyi időt kell befektetni a teljesítéshez. Senki nem fog eléd tolni egy teljes listát, hogy melyik tárggyal érsz a legkevesebbet...

Ha nem tudtál arról, hogy ez a tárgykódos, témaütközéses trükközés tilos, írj a kar hallgatói képviseletének, hogy ez így nem frankó, és több tájékoztatás kell. Nekünk a szabadon választható tárgyak oldalára ki van írva, hogy a Neptun nem ellenőriz mindent, és a mi felelősségünk. A haver aszonta hogy nem sokat ér. Azt csináld, aminek szerinted van értelme. Ha 4 tárgyat hirdetnek eltérő tárgykóddal, 6 kredittel, mindegyiket felvennéd, és egy dolog tanulásával, 1 időráfordítással mind a 20 kreditet elfogadnád? Na ne már. Lehet nekik ment, attól még törvénytelen, ne kövesd őket. Néhány tárgyfelelős sajnos nem foglalkozik kellően ezzel, nem ellenőrzi, vagy olyan sok tárgy van, hogy nem tud ő se mindenről. Nálunk volt egy másik karnak tartott infós óra, azt próbálták az infósok felvenni. Korábban nem nézte a tárgyfelelős, mert minek, de mivel sokan felvették, feltűnt neki, és szólt.

2018. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!