Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit javasoltok egy rossz félévre?

Mit javasoltok egy rossz félévre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, első féléves mérnökinfós vagyok. Eléggé elrontottam a kezdésemet az egyetemnél, úgy gondolom lesz 1-2 vizsga ami nem lesz meg.

Az a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő azon kívül, hogy költségesre menjek át? Mivel ahogy tudom a BME-n 2 félév átlaga számít, és hát ha az egyik rossz lesz, a másik hogyan teljesíthető 3,5-4 között?

Előre köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 16. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Még van pár hét a vizsgaidőszakik. Orrvérzésig tanulást javaslok. Nekem bevált.
2021. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kellene így eltemetni már az egész évet és az állami finanszírozott helyet. Még csak vizsgaidőszak sincs, tessék leülni és tanuln, + a következő félévben is folyamatosan tanulni, és meglesz az!
2021. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 félévben 2.5 volt az átlagom, majd második félévben majdnem 4 lett.


Nem mondanám az első félévet a legnehezebbnek tananyag szempontjából, de gimnázium után óriási a váltás.

Hiába mondják a gólyáknak az első héten már, hogy kezdenek el készülni és hiába tartanak konzit az időbeosztásról. Kb mindenki elrontja a készülést.


Kell 1 félév, hogy hozzászokj.


Szerintem lazán meglesz 2. félév végére a 3.0 átlagod.


Plusz azt is megtanulod egy idő után, hogy lehet most soknak tűnik, de elképesztő dolgokra elég pár egymást követő álmatlan éjszaka. Még ha nehéz is egész féléves anyagokat lehet megtanulni 3-4 nap alatt 4-5ös szintre.


Igen, még az Analízis 1-et vagy a Digitet is.

2021. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj. Még van 3,5 fél hét a szorgalmiból, de igazából a póthét alatt is meg lehet menteni egy félévet. Még nem érdemes temetni.
2021. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben igyekszem, köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 16. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előző hozzászólókkal. Most tanulj, 3,5 hét alatt egy egyetemista csodákra képes. Sokkal jobban jársz ha most belehúzol, mert sikerélményed is lesz és tanulni fogsz a mostani hibáidból. Hajrááá! ne add fel!!
2021. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz én nem mérnökinfon vagyok, hanem építészen, de egy biztos, hogy az első félév hiába volt nagyon könnyű, de gimiből érkezve nem lehet azonnal átállni. Következő félévben ráfekszel a tanulásra és meglesz, és még most sincs veszve minden tárgy, gondold át mik azok a tárgyak, amik nagyon fontosak és te is szereted, mert azt könnyebben megtanulja az ember.
2021. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!