Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha egyetemen...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Mi történik ha egyetemen megbukok a vizsgákon?

Figyelt kérdés
Nem szeretném tovább folytatni az egyetemet, nem is vettem komolyan a félévet. Ha államin vagyok és megbukok a vizsgákon, akkor mi történik? Vissza kell fizetnem valamit, ,,maximum” kiraknak az egyetemről?

2021. nov. 17. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Minden tárgyból 5-ször lehet bukni, a 6. bukás után kiraknak.
2021. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Államnak semmit az egyetemnek max kreditbüntetést kell majd fizetned!
2021. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha első félév után kiiratkozol, azt még kvázi "büntetlenül" megteheted, én úgy tudom. Az meg senkit nem érdekel, hogy vizsgák előtt vagy után, akár még most is abbahagyhatod, ha biztos vagy benne.
2021. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ez az első féléved miért nem hagyod ott simán? Semmit sem kell visszafizetned ilyen esetben.
2021. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így tényleg felesleges jelentkezni vizsgákra. Én is otthagyom 1.félév után,de megpróbálom azt a 3 vizsgát letenni,ha már írásbeli lesz. Egyébként egy ismerősről is csak annyit hallottam,hogy 6 tárgyból bukott és kirúgták.
2021. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért gondoltam, hogy megpróbálom a vizsgákat, mert ha sikerül bent maradnom, akkor passziváltatnék diákmunka miatt.
2021. nov. 18. 10:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, hogy mégis kiiratkozom a vizsgaidőszak előtt, ugyanis találtam egy munkát, ahova nem szükséges a nappali jogviszony, viszont mellette nem tudnék felkészülni az órákra. Felvettem a kapcsolatot a TO-val, de ők az Oktatási Hivatalhoz irányítottak. Őket még nem sikerült elérnem. Van itt esetleg valaki aki szinten kiiratkozott az ELTE-ről az első félévében és tudna egy kicsit segíteni?
2021. dec. 2. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért nem vizsgázol? Lehet később egy másik képzésen valahol el tudod ismertetni valamelyik tárgyat.
2021. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!