Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is érdekében áll...

Szerintetek is érdekében áll az egyetemeknek, hogy minél több embert buktassanak meg a vizsgákon? Vagy csak én vagyok paranoiás?

Figyelt kérdés
Már több alkalommal is észrevettem, hogy néhány tanár szinte át sem nézi a vizsgákat, csak ad rá valamilyen jegyet. A héten is 70 vizsgát másfél óra alatt kijavították és olyan dolgokat nem fogadtak el, amik szó szerint a könyvből voltak írva. De találkoztam már olyannal is, hogy egy lány az adott tárgyból országos versenyen jó helyezést ért el, de a vizsgán lazán megbuktatták, pedig beszélgettünk és kente-vágta az anyagot.

2014. jan. 5. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem. Azt meg, hogy valakit megbuktatnak, miközben tud mindent, nem hiszem el. Valószínűleg hazudott.
2014. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemnek pont az az érdeke, hogy minél több diákja legyen, mivel minden tanuló után "fejpénzt" kap. A tanár mentalitása az egy más kérdés.
2014. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Illetve csak makogott a tanár előtt / amit az kérdezett, nem tudta.

Egy tudatlan csoporttársnak okosnak tűnhet a keveset tudó is.

2014. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez melyik egyetemen van?

egyébként szerintem nincs kizárva, hallani olyan dolgokat, hogy 'névre adnak' jegyet, vagy sietnek vagy stb:) de érdekük nem lehet a buktatásból.. a legtöbb ilyen valószínűleg már 'burn-out-ban' szenved! :S

2014. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

van sajnos

megtörtént esetek szaktársaimmal:

1. még nem is írt zh-t, de neptunban már beírták az egyest, indok: ugysem fogja tudni a zh-t, vegye fel jövőre

2. egyest kapott, szerette volna megnézni, mert jobbnak érezte, válasz: nincs meg a vizsgája, mert fent hagytam a vonaton, de emlékszem, h egyes

3. egyest kapott, szerette volna megnézni, mert jobbnak érezte, válasz: másnap egy kettes a neptunban


ennyit erről :D

aztán voltak olyanok, h nem olvasta el a dolgozatot a tanár csak áthúzta, megengedte a hallgatónak h megnézze és a csajszi szólt neki, h "de hisz ez jó", válasz: jajj akkor bocsi, kipipálom (és így tovább, 2est adott neki)


ezek 100 %, h megtörténtek, innentől kezdve én nem hiszem el senkinek sem, h nincs olyan tanár, amelyik nem csinálja ezt, mert vaaaaan

2014. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso: ez melyik iskola?
2014. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocsi, de azt inkább nem írnám le

ettől függetlenül egy nagyon jó iskola, jó tanárokkal és jó képzéssel

sztem 1-2 ilyen tanár mindenhol van

(persze könnyen beszélek, mert szerencsére nem velem történtek ezek :) )

2014. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk előfordult 1-2 érdekes eset, írásbeli és szóbeli vizsgákon egyaránt. Volt olyan, hogy bejött egy csaj vizsgázni, kihúzta a tételt, leült a tanárral szembe és elkezdte mondani a tételét. (Tudta, mert a lapja is tele volt írva, tehát készült a vizsgára.) A tanár az 5. mondat után leállította, hogy inkább kérdezne. Feltette a kérdést, de a csaj nem értette rendesen (mert halkan beszélt a tanár), mire megkérdezte, hogy elnézést, lehetne-e mégegyszer a kérdést..a tanár reakciója az volt, h 1-es, mehet is, mert ha valaki már a kérdést sem érti az hogyan akar vizsgázni? :D A csaj meg magyarázkodott, hogy nem úgy nem értette, hanem nem hallotta, de a tanárt nem érdekelte, meg h majd legközelebb jobban figyel arra mit mond. Volt olyan is, másik tanárnál, másik tárggyal, hogy elmondta a diák a tételét, mire a tanár elkezdett minden tételbe belekérdezni, és egészen addig kérdezgetett, míg valamelyik kérdésre nem tudta a választ. Abba jobban belement, és kihozta a vizsgát a tanár egy 1-esre. :D Írásbeliken pedig rengetegszer előfordult, hogy a tanárok meg sem nézték, belekötöttek valamibe, vagy azt sem tudták merre vannak a dolgozatok. Szerintem szóbelin nagyon játszik, hogy ki, mennyire szimpatikus a tanárnak, illetve hogy milyen napja van éppen. Írásbelin pedig előfordul, hogy a tanár le se kakilja, hogy egyáltalán mit ír a diák lapra. Amúgy miért lehet célja a tanároknak, hogy minél több diák bukjon meg? 1. Tekintélyt szerezni (hogy majd ő megmutatja, hogy ő a Jani, és vele nem lehet sz*rakodni)

2. Unja az egészet, és minél előbb kiszórja a vizsgázók felét mert ebédelni szeretne délben, nem pedig vizsgáztatni (nem érdekli az egész, van jobb dolga is stb.)

3. Nálunk ugyanazon tárgyból a 3. vizsgaalkalomért és minden azutániért már fizetni kell az iskola felé...

2014. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!