Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Földrajz+biológia érettségivel...

Földrajz+biológia érettségivel felvesznek zoológia szakra?

Figyelt kérdés
A kémia érettségit inkább kihagynám.

2021. nov. 17. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Talán
2021. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zoológia a biológus mesterszak egyik választható specializációja.

Ebből következik, hogy egy alapszakot kell elvégezni előtte.

2021. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És most hogy így nézem, tényleg egy MSc szakirány a zoológia. Előtte pedig akkor a biológus alapképzést kell elvégezni. Ahhoz meg sok kémia meg matek kell, gondolom.
2021. nov. 17. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Egy koszos érettségivel nem tudsz olyan szakra menni, ami nem is létezik.
2021. nov. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Biológus Bsc-re elég könnyű bekerülni, első év elején iratnak veled egy kémia és egy biosz szintfelmérőt, mindkettő kb az emelt érettségivel van egy szinten, ha nem teljesíted akkor felzárkóztató órákra jársz, amik segítségével nagyon könnyen behozod a lemaradást. Kémiából jártam, nem volt vészes. Fizika könnyen teljesíthető, matek is nagyon kevés van.

Utána mehetsz zoológus Msc-re.


Azt nem írtad hova szeretnél járni, én most az eltés biosz bsc-ről nyilatkoztam.

2021. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!