Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bemennétek így iskolába?

Bemennétek így iskolába?

Figyelt kérdés

Már 14 napja tünetes vagyok, igazoltan covidos, tehát nem fertőzök.

Még mindig van hőemelkedésem, köhögök. Azonban elvileg már nem fertőzök. 2 hete nem voltam suliban és idén érettségizek. Hnap törit, matekot kéne írnom.

Ti bemennétek?

(Van aki 3 hétig is tünetes, annyit nem akarok kimaradni, így is le vagyok marad a, nem értem az új anyagokat)


2021. nov. 17. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy már nem fertőzöl?
2021. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüneteid vannak, akkor semmiképpen. Nem is értem, ez miért kérdés. Itt bömbölnek a középiskolások két hónapja az online oktatásért, mert nehogy megfertőződjenek... Egy kis náthával még azt mondanám, menjél, de ezzel ne, lehet karanténba kerülnének az osztálytásaid, vagy hasonlók. Gondolom pár nap és most már tényleg jól leszel, az érettségid pedig hidd el, nem ezen fog múlni.
2021. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De pár nap...tehát akkor ez a 3. hét lesz amin hiányzok.

Igen, amúgy én is örülnék az online sulinak, de így nagyon gáz, h én vagyok otthon a többiek meg járnak be és le vagyok maradva. 😂

(Onnan tudom, hogy nem fertőzök, hogy letelt a 14 nap)

2021. nov. 17. 22:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy anya megtiltotta, hogy bemenjek, mert mit szólnak...😄
2021. nov. 17. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy menj be. Igazoltan covidos vagy és a tüneteid sem múltak el. Ha bemész, és más elkapja, rengeteg emberrel kiszúrsz. Meg ha nem is covid lenne, akkor is, hőemelkedéssel és köhögéssel otthon kell maradni.
2021. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg.


Én 1 hónapig voltam covidos. Szegény megboldogult Nagypapám szervezetében még 1,5 hónap után is kimutatták a virust. Gondolod, a vírusnak elfelejtettek szólni, hogy 14 nap után takarodó van és már nem fertőz?


Egyebként. A hatósági házikarantént a háziorvosod oldja fel és nem más. Nem úgy működik, hogy te gondolsz egyet és bemész a suliba. Karanténban vagy.

2021. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Honnan veszed, hogy nem fertőzöl, mikor tüneteid vannak?

Igaza van anyádnak, eszedbe se jusson bemenni.

EZért terjed a covid, mert olyanok az emberek, mint te. Igazolt covidos, tünetekkel és emberek közép akar menni. Észem megáll!

2021. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne menj be, ezt a hetet még bírd ki. Elsősorban a köhögés, és nem a hőemelkedés miatt.


6# A vírust hónapok után is ki lehet mutatni az adott személy szervezetében, de az nem jelenti azt, hogy fertőz is. A háziorvosom 3 hétig karanténban tartott, utána megunta a dolgot és kiengedett. Azt mondta, hogy ennyi idő után nem fertőzök. Érdekes is lett volna, ha a tünetek elmúlásáig karanténban tart. 7 hónapig volt hőemelkedésem...

2021. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Menj be, én is egyetemre bementem covidosan, az egyik tanár megmondta háziorvosi igazolást nem fogad el, csak kórházi zárójelentést. Azt mondta neki is van háziorvos barátnője, tehát el lehet mindent intézni.

Tehát rákényszerítenek minket ,hogy covidosan is bemenjünk, mert megtagadját ezt a tárgyat. Más tárgyból elfogadják az orvosi igazolást.

2021. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az én töritanárom is azzal fenyeget, hogy nem érettségizhetünk ha nem írunk meg minden dolit.

Hát ma nem mentem be, tudják, hogy beteg vagyok. Anya reggel szólt is, hogy be ne merjek menniXD mondjuk nagyon csúnyán köhögök. Viszont most parázok mert ez TZ volt és nem írtam meg.

2021. nov. 18. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!