Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, számotokra idegesítő,...

Tanárok, számotokra idegesítő, amikor egy diák mindig jelentkezik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha többnyire mindig ő mondja a jó választ, mások pedig csendben maradnak. Csak akkor szól, ha kérdeznek, máskor ő is csendben van. Azért kérdezem, mert csoportos fizika és matek emelt felkészítőre járok, és mindig én vagyok a leggyorsabb, aki rájön a válaszokra. Nem mondanám magam annyira géniusznak, szimplán mindig figyelek, és lehet a többiek nem eléggé. Azt érzékelem azonban, hogy a tanárt ez idegesíti. Maradjak inkább csendben?

2021. nov. 23. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Egy idő után engem is és a többi diákot is. Én mondjuk nem szoktam ebből problémát csinálni, általában mondom, hogy most hagyjunk lehetőséget másnak is, vagy várjuk össze a többieket, stb.
2021. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Baluba ***** válasza:
100%

Minden a csoport dinamikájától függ. Esetemben az volt a szokásos, hogy ha bárki más tudott és hajlandó is volt válaszolni egy kérdésre, akkor ő beszélt helyettem. Ellenben én voltam a biztonsági opció, nem kellett attól tartani, hogy kínosan nézi egymást az osztály és a tanár, mert senki nem tud vagy hajlandó válaszolni a feltett kérdésre.


Attól is függ, hogy hogyan teszi föl a kérdést a tanár. Ha az a kérdés, hogy ki van készen, kinek van megoldása, kit tudja ezt vagy azt, akkor jelentkezz, de ne tolakodóan. Ha az a kérdés, hogy ki szeretné elmondani a megoldást, akkor ne jelentkezz, ha eddig is te beszéltél. Legalább várj néhány másodpercet, és akkor jelezd, hogy te végső soron ezt is elmondhatod, ha más, vagy maga a tanár nem szeretné.

2021. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Tanárként azt mondom: nem idegesít, ha valaki gyorsan rájön a megoldásra és ezt jelzi is. Az viszont igen, ha nem hagy időt a többinek, hogy ők is megoldják a feladatot, inkább bekiabálja a választ.

Tegye fel a kezét, odamegyek, megnézem a füzetében/papírján a megoldást vagy csendben elmondhatja nekem, de hagyja a többit is érvényesülni.

Valószínűleg a te tanárodnak is ez lehet a baja veled.

2021. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
52%
Azzá tud válni, ha csadk azért jelentkezik, hogy fel legyen szólítva.
2021. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!