Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Alkmat pénzügy-matek spec...

BME Alkmat pénzügy-matek spec vagy BCE bizt-pénzügyi matek msc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2. Éves mérnökinfós vagyok, és az Msc-met szeretném eldönteni, és ez a 2 szak között vacilálok. Nagyon megfogott a pénzügyi elemzés és a matek, ezért szakot szeretnék cserélni msc-re, de valamennyire hasonlít is a 2 szak. A BME-n pl van sztochasztikus analízis is (ezt a BCE tantervben nem láttam) így nem tudom hol tudnék többet tanulni. A BPM-en a quantitative finance szakirányra mennék.


És a végső kérdés: munkáltatók melyiket becsülnék meg jobban?


2021. nov. 25. 01:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezekhez a szakokhoz *nagyon* erősnek kell lenned matekból. Ha ez megvan, akkor már majdnem mindegy, szerintem az alkmat egy még nívósabb és még keményebb képzés, mint a BPM. Ellenben utóbbival közgazdász is lehetsz, ami nem jön rosszul karrier (és fizetés) szempontjából. De ne ez döntsön, ahová döntően BPM-eseket várnak, valószínűleg oda is ugyanúgy felvesznek az alkmatekkal is. A te megközelítésed a helyes, specializáció alapján válassz, mindkét képzés csúcskategóriás.
2021. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!