Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet emelt szintű érettségit...

Lehet emelt szintű érettségit ismételni?

Figyelt kérdés

"2.4. Ismétlő érettségi vizsga az érettségi bizonyítvány kiadása után iskolai felvételi kérelem

elbírálásához vagy más okból egyes vizsgatárgyból a korábban sikeresen letett érettségi

vizsga azonos szinten, illetve az emelt szintű vizsga középszinten történő megismétlése..."


Kicsit kacifántos megfogalmazás nekem, tehát aki középszintűt tett le, az csak középszinten ismételhet, aki pedig emelt szintűt, az emelten és közepen egyaránt?


2010. szept. 5. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
"azonos szinten". Vagyis lehet. Ez egyébként logikus, hiszen az egyetemi felvételhez kellhet emelt szintű vizsga, és nem lehet valakit örökre megfosztani a továbbtanulás lehetőségétől, ha rosszul sikerült egy emelt szintűje.
2010. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Igen, ha emelt szinted van, akkor később ebből tehetsz egy középszintet is, és később bármelyik jegyet választhatod, h beírod a felvételinél. Persze az emelt szint után plusz pont jár, ha jól tudom.

Amúgy ha kikerültél az iskolapadból, később bármelyik vizsgát megismételheted, persze fizetni kell érte.

2010. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h ha már van egy emelted, csak akkor tehetsz még egyszer emeltet, ha elvégezted a középiskolát.
2010. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!