Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy CORVINUS pénzügy-szám...

BME vagy CORVINUS pénzügy-számvitel, nemzetközi gazdálkodás, mérnökinfo, műszaki menedzser, gazd.men vélemények?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem és minél több véleményre kíváncsi lennék ezekkel a szakokkal kapcsolatban (közösség, teljesíthetőség, követelmények, meg úgy egyáltalán)


Előre is köszi!:)



2021. nov. 29. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

A legértékesebb szakok amik szerintem érdekelhetnek téged:

BME:

- Villamosmérnök (kb. az egyik legjobb szak volt, van és lesz)

- Gépészmérnök (szintén nagyon jó szak és időtálló is)

- Mérnökinformatika (szintén szuper szak)

Corvinus:

- Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (belőlük lesznek a híres quantok, a wall street cápái - a cégek kb. térdenállva könyörögnek, hogy hozzájuk menj dolgozni)

- Alkalmazott közgazdaságtan (kb. GPME lájt, ez is jó szak, kevésbé matekos mint az előző)

ELTE:

- Programtervező informatikus (szerintem ez még jobb is, mint mérnökinfó)

- Sima matek + banki és biztosítási matek mesterszak (kb. mint a GPME, nagyon szuper szak)


Ezek fentebb így nagyjából egy ligában játszanak. Gyakorlatilag bármelyikre mehetsz, érdeklődésedtől függően. (Röviden: minél matekosabb, annál jobb.)


Valamivel gyengébb, de legalább piacképes képzések:

- Pénzügy-számvitel

- Nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem és logisztika)

- Gazdálkodás és menedzsment


Ezek a gazdasági képzések mind "gyakorlatias" értsd: elméletileg felületesebb, célratörőbb képzések, ahol valójában szakmát tanulsz. Ezek közül a psz egyértelműen a legpiacképesebb, de sokak számára száraz és unalmas (és tényleg). A Corvinus már csak gazdmen alapképzést indít, és innen lehet szakosodni marketingre stb. ami szerintem zseniális döntés volt. Amúgy maga a gazdmen tényleg egy általános alapozó képzés, elvégzed és úgy érzed, nem igazán értesz semmihez (mindenképpen kell utána valami rendes mesterszak). A nemzetközi gazdálkodás nagyon jól használható szak, logisztika és külkereskedelem főleg.


De, bármelyik gazdasági szakos beülhet bármelyik másik helyére, nem szigorúak a határok. Talán a pénzügyes állásokra nehéz beülni, ha nem psz végzettséged van (fel se vesznek), de a többi csereszabatos.


Műszaki menedzser: értékesítők, max. projekt menedzserek szoktak innen kikerülni. Szerintem ide csak mesterképzésen lenne szabad járni (mérnöki alapszak után).


Amit nézz még meg, az a gazdasági informatika, ez is jó kis szak, mehetsz vele később mindenféle irányba (üzleti és informatikai is).


Amit tanácsolni tudok, mint vezérlő elvet, hogy minél matekosabb szakra menj, a piacnak mérnökökre ÉS matekos gazdasági emberekre van szüksége. Jót teszel vele a karrierednek rövidtávon is, és hosszabb távon is a matematikai alapok azok, amik megvédenek téged a kiégéstől és az avulástól (akkor is, ha vezető vagy netalán egyenesen cégvezető leszel).

2021. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úristen nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!!! <3
2021. nov. 29. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az alkalmazott közgazdaságtan sajnos (?) nem egyenlő egy GPME lájttal, ezt AK-sként mondom. Mikro-t és statisztikát/ökonometriát tolják rendesen, makro-ból kevés van szerintem, pénzügyeket alig tanítanak.


Szóval ha valaki lát 20%-nál nagyobb esélyt arra hogy pénzügyi szférában helyezkedne el, mindenképp fel kell vennie az SPM-et, vagy pénzügy MSc felé orientálódni.


(Nagyon jó szak az AK, és amúgy alapvetően jó matekos-statisztikai alapokat és komplex gondolkodásmódot és adatelemzési készségeket ad, csak másra való mint a GPME.)

2021. nov. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. De SPM-mel együtt már majdnem olyan, mint a GPME, nem?
2021. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Szerintem igen, amennyire belelátok, az AK+SPM kb. hasonló tudást ad mint a GPME első 6 féléve. Alapból nehéz a két szakot összehasonlítani, mert az egyik BSc, a másik meg osztatlan.
2021. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!