Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Számvitel mesterszak...

ELTE Számvitel mesterszak vagy ELTE Nemzetközi Gazdálkodás mesterszak? (Gazdálkodási és menedzsment alapszak után)

Figyelt kérdés

Eléggé ilyen semmilyennek éreztem a gazdálkodás és menedzsment képzést, mindenből tanultunk, de semmi specifikusat. A fenti 2 mesterszakot néztem ki, de nem igazán tudok dönteni a kettő között.


Melyiket javasolnátok, melyik a hasznosabb, melyikkel lehet "könnyebben" elhelyezkedni véleményetek szerint?


2021. okt. 4. 14:18
A kérdező szavazást indított:
ELTE Számvitel mesterszak
ELTE Nemzetközi gazdálkodás mesterszak
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

a nemzetközihez nagyon jó nyelvtudás kell, középfokú szaknyelvvizsgát is kell tenni és egy felsőfokút másik nyelvből.

tehát ha ezek jól mennek, akkor mindenképp a 2., multiknál is könnyebb elhelyezkedni

2021. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

NG még mesterszakon is túl általános, marketing, menedzsment, pénzügyek, külgazdaság, pszichológia, mindenből van egy kicsi. Ettől függetlenül biztos hasznos szak, és el lehet vele helyezkedni.

Más egyetem számvitel mesteréről nem tudok nyilatkozni, de az ELTE GTK-n ki merem jelenteni, hogy az összes MSc és BSc közül a legkeményebb szak, és nyíltan az IFRS-re koncentrál, Acca krediteket lehet szerezni, de erről gondolom már hallottál te is. Niche terület, nem lesz gond a megélhetéseddel/munkakereséssel. A női számvitel tanárok nagyon kemények, de igazságosak.

2021. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

okt. 4. 14:50

Mesterszaknál nem kell 2 nyelvvizsga

2021. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!