Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem akarják bezárni az...

Akos4345 kérdése:

Miért nem akarják bezárni az iskolákat, szórakozóhelyeket, és tömegrendezvényeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láthatjuk,hogy bármennyire is oltatni kell, meg az "oltás müködik", nem működik olyan jól, mint az elvárt.

(Én is be vagyok oltatva, félre értés ne essék, nem vagyok oltás ellenes)

Sajnos be kell vallani,hogy ennyi idő alatt nem lehet tökéletes oltást készíteni, de akkor nem kéne jönni ezekkel az "oltás működik" kampányokkal, mert nem, nem működik.

Mégis miért nem zárják be mondjuk az iskolákat, ahol a legjobban tud terjedni a vírus?!

Nyilván, az általános iskolás gyerekek még nem tudnak magukról gondoskodni, de a középiskolás és egyetemisták szülei nyugodtan mehetnek dolgozni.

Így közép, és felső oktatási intézményeket nyugodtan be lehetne zárni.

Miért óvakodnak ennyire tőle?

Várható egyáltalán valamikorra ez?

Mert a jelenlegi állapotok alapján én azt mondanám, hogy nem valószínű hogy lesz, pedig kellene.

Köszi az értelmes válaszokat!



2021. nov. 30. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Miből feltetelezed, hogy nem működik, mikor mindenki latja, hogy tele van oltatlanokkal a kórhazak, aki oltott az kb. csak idős... Nem az iskolákat kell bezárni, hanem a konteosokat, hamarabb végeznénk
2021. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Abból, hogy ez az oltás amit mi kaptunk/kapunk, az a vírus régebbi mutációjára való, míg azóta kb jelenleg a 2.új van előtérben.. :)
2021. nov. 30. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Gazdasági szempontok: Ha bezárják a szórakozóhelyeket, tömegrendezvényeket akkor egy csomó mást is be kell zárni. Ami a gazdaság zsugorodásához vezet. Ennek következmény a rengeteg munkanélküli ... Tavaly hiába volt lezárás ugyanúgy sokan meghaltak. Rájöttek, hogy egy picivel több halott árán a gazdaságot nem kell tönkre vágni.


Vírus szempontok: A vírust ráengedik minél több emberre akik nagy része enyhe tünetekkel meggyógyul ezáltal védett lesz. Ennek az az ára, hogy az egészségügy nehéz helyzetben van. Ez utóbbit azért támogatják a világ kormányai mert nem lehet minden évben fél évre bezárkózni októbertől márciusig. Ezzel a vírussal meg kell tanulni együtt élni. Sajnos rengetegen haltak meg. A meghaltak nagy része idős, krónikus beteg. Nagyon kevés középiskolás és egyetemista van köztük. Ezért szerintem az online oktatást nem vezeti be majd a kormány. Nem tartom valószínűnek, hogy a digitális oktatás hatására varázsütésre eltűnne a covid.


Mentális szempontok: Nagyon sokan a bezártságtól mentális problémákkal küzdenek. Ez a covid generáció még sokat fog pszichológushoz és pszichiáterhez járni.

2021. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
És gondolod, hogy a mutációval keletkezett egy teljesen új vírus és már nem jó ellene az oltás :) Na ugye, most rájöttél, hogy valójában semmit sem tudsz a vírusokhoz és azok felépítéséről és hogy mekkora csacsisagot írtal :) Na puszi
2021. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!