Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME logisztikai/közlekedési...

BME logisztikai/közlekedési mérnökről vélemények?

Figyelt kérdés

2021. dec. 1. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból?

Logisztikával szélesebb területen tudsz elhelyezkedni. Fizetés jó.

Az egyetem nehéz, mérnöki alapokat beléd verik (BME), de az országban a legjobb.

Azt válaszd, ami érdekel.

2021. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, elhelyezkedes/ az egyemetrol velemenyekre vagyok leginkabb kivancsi mivel 90%ba azt hallom, hogy szinte lehetetlen, de van egy sanda gyanum,hogy nem tanulassal toltik nagy reszt az idejuket.
2021. dec. 3. 09:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki mondta azt, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni. A modern gazdaság alapja a logisztika. Max. tolj be mellé még egy gazdasági BSc-t levelezőn, problem solved.
2021. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem volt pár ismerősöm aki vasút meg hasonló őrült volt. De amikor megtudtàk, hogy ilyen helyen mennyit kap egy közlekedés mérnök mscre gépésznek àtkèpezték magukat. Ès nem egy emberről beszélek.
2021. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
62%
#4 unalmas vagy már, ennyire nem veszed észre magad? Évek óta írkálod a f*szságaidat ide az össze közelekes kérdéshez. Oké, értjük, hogy közlekedésmérnökként képtelen voltál elhelyezkedni és most ezzel próbálod magad önigazolni, de ez akkor is qva gáz.
2021. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

4: Véleményt kérdezett, leírhatom nem?


Van aki konkrétan kiröhögte, hogy pl: a mávnál bsc mérnököt bruttó 340-ért keresnek, ami olyan 220 nettó. Azt hiszem nyílvánosan szokták hirdetni a fizetési sávot.


Ez budapesten egy ételfutárral sem versenyképes. Persze lehet, hogy tévedek.

2021. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Persze, elmondhatod a véleményedet, de ne tegyél már úgy mintha ez egy törvényszerű jelenség lenne, hogy közlekedésmérnök csak is szarul kereshet.MÁV-Volán csoporton kívül nem létezik más cég vagy mi a fene? VPE? nettó 400K-ért hirdetett állást szakmai/nyelvtudás nélküli, betanítással közlekedésmérnöknek. Az meg épp senkit se érdekel, hogy volt aki kiröhögte ezért. Nem a kezdőfizetést kell nézni, hanem azt hogy az évek során hogy fog változni. Hiába megy valaki gépésznek nettó 450-es fizetésért ha évekig megragad ott + cserébe kihajtják a belét is, ha a másik kisebb fizetéssel kezd, de folyamatosan emelik a bérét.
2021. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Logisztikai mérnökként végeztem. Ugyan nem bántam meg, hogy itt szereztem diplomát, az oktatást sokkal színvonalasabbnak gondoltam volna, ha már BME.

Maga a szakma remek, dolgozni már szeretek benne, de a tananyag rengeteg irreleváns infot is átad, úgy érzem, rengeteg dolgot nem tudok belőle hasznosítani, más témákról meg feleslegesen esik túl sok szó és nagy rajtuk a hangsúly. Vannak jó oktatók, de sajnos kevés, ahogyan a jóindulatúak is. Elismerem a tudásukat, tisztelem őket érte, de rengetegen hordják fent az orrukat. Pár félévig egyébként elég sok a 2 szaknak a közös tárgya, de ezek matekot, programozást, hőtant, áramlástant jelentenek, tehát ha a logisztikát választod is készülj pár álmatlan éjszakára ezek miatt. :D

2021. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedésmérnök az kuka.


Én nemsokára végzek, max állami céghez tudsz menni MÁV ahol ilyen 220 nettót adnak. Előléptetés, jobb fizetés akkor van, ha van kapcsolatod. Ismerősöm 5 éve van már ott és 220 nettót kap. Gyakorlatilag Pesten egy betanított munkás, vagy egy segédmunkás leelőzte a fizetését.

Egy szakmunkás (CNC-és, asztalos) már többet is keres jóval. Normálisabb diplomákkal két, háromszor ennyit lehet kapni. (Infó, villamosmérnök, gépészmérnök stb...)


Itt egy lehetőség van megcsinálod a közlekedésmérnök BSC-ét, utána vagy infósnak tanulsz, vagy gépészmérnök MSC-ét. Győriek közül tudom, sokan másban helyezkedtek el, pl.: mozdonyvezető, forgalmista, de tudok olyat aki szakmát tanult később. stb


Ezt csak azért írom, ne ess ebbe a hibába ,mint én ,mert nagyon megszívod, főleg a ha csúszol és ott leszel 25-26 évesen egy semmitérő diplomával-.

2022. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek Kalauz közlekest is amúgy xD
2022. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!