Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme VIKes és Oe NIKes diákok...

Bme VIKes és Oe NIKes diákok mit tapasztaltok mennyire nehéz/teljesíthető az üzemmérnök informatikus Bprof képzés az egyetemen?

Figyelt kérdés

Mindenképpen erre a szakra akarok majd jelentkezni és ennek 2 fő oka van


1. A némileg kevesebb matek és nagyon elméleti tárgy ami miatt sok hallgatónak tolódik el a diploma szerzése


2. Az utolsó évben ugye le kell nyomni 2 félévnyi gyakornoki munkát suli mellet ha jól tudom és tetszik a kilátás h nem 0 tapasztalattal kerülök majd a munkaerő piacra


2021. dec. 3. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
OE NIK-ről vannak tapasztalataim. 2018 szeptemberében engem és az egyik osztálytársamat a gimiből oda vettek fel, mindeketten otthagytuk. És nem csak mi, hanem nagyon sokan. Elég nehéz a matek is, számológépet nem lehet használni. Programozásnál is sokan buknak, a prog laborokat hallgatók tanítják, mert egyszerűen nincs tanár. Könnyű önköltségesre átkerülni, mert el kell érni a 3-mas átlagot, hogy államin maradj, ami nekem kb lehetetlen volt mert voltak tantárgyak például a beágyazott rendszerek, ahol előadáson azt sem értettem, hogy mit tanít az oktató, pedig minden előadásra bejártam. Konkrétan mintha más nyelven beszélne, semmit nem értettem belőle. Ha erős alapjaid vannak elektróból, matekból akkor vágj bele, különben én kihagynám a helyedben.
2021. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

BME-n nem vészes a BProf. Egy baj van: BProfon specializáció választás előtt még nem érsz el szerintem elég magas szintű tudást és a szoftverfejlesztő specializáció az csak 1 a 4-ből és csak a hallgatók 40%-át veszik fel rá. Ha nem oda kerülsz, mást kell tanulnod az időd egy részében.


Ezzel ellentétben BSc-n már specializáció előtt is 4. félévben le kell tudnod adni egy komoly projektet, nem csak kis példákon kell tudnod alkalmazni a tudásodat.


Én ha újrakezdhetném BSc-re mennék és leszarnám hogy egy kicsit nehezebb itt-ott. Én végigküzdeném :) Persze könnyen beszélek úgy, hogy üzemmérnökin vagyok és nem ott. Csak amikor jelentkeztem még én is fiatalabb voltam annyival, hogy kerülgetni akartam az elkerülhetetlent :D


Akkor fogsz tudni dolgozni ha fel tudsz mutatni hasznavehető tudást és azt pedig neked kell megszerezni, ezzel a ténnyel BProfon is ugyanúgy szembe kell nézned.


Szerintem jobb kettesnek lenni matekból BSc-n és kapni egy BSc diplomát és egy olyan szaknai alapot amit te magad soha kétségbe vonni nem fogsz, sem pedig mások.


Szerintem jobb a BProf mint amilyen itt a megítélése, de nem véletlenül ajánlják a BSc-t az egyetemn. Ők jobb tanárokat is kapnak, több megbecsülést.

2021. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
Viszont a bprofon sokkal könnyebb bent maradni állami finanszírozáson, ami elég nagy előny anyagilag
2021. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen gyógyinfó szak ami diplomát se ad? Miért jó ez?
2021. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4. Az nem "gyógyinfó" szak a te fogalmazásdal élve ugyanúgy diplomát ad mint mondjuk egy programtervező informatikus szak csak mivel kevesebb az elmélet és több a gyakorlat Bprof lesz a diplomába írva nem Bsc
2021. dec. 17. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
De akkor az nem diploma, mert a diploma az a bsc fokozatnál kezdődik. Az valami főiskolai szakképzéshez hasonló értelmetlen dolog, amit a hajnali gyerekeknek találtak ki akik nem tudnak diplomát szerezni korlátozottságuk miatt, meg persze hogy pénzt hozzon az egyetemnek a létszám
2021. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Bprofra járok a BME-re. Nem igaz, hogy rosszabb tanárokat kapunk a Bsc-seknél. Pl első évben ugyanúgy megkaptuk Czirkost mint ők. Elérsz magasszintű tudást, nyáron fejlesztőként dolgoztam projektmunkán a Söcin keresztül úgy, hogy egyetemen kezdtem programozni. Minden szorgalom kérdése. Én fixen nem mennék át Bsc-re, több időm van a saját projekteimen dolgozni és hidd el a referenciamunkáidat fogják nézni. Plusz 1 évet vagy cégnél, duálisan. Bsc vel 6 hetet… Mit lehet hallani mindenhonnan? Tapasztalat kell. Vághatod te Gajdos könyvét kívülről Bsc-n, szívhatsz feleslegesen a grafikával vagy fejleszted a saját projektjeidet, csinálod ami érdekel. És mesterre is tudsz menni, igaz pótolnod kell kreditet. De idén 100%át a cégeknél tartották a Bprofos hallgatóknak. Szóval a munkahely is megvan. Lehet szidni, lehet lepontozni, sokaknak nem tetszik, hogy használható papírt ad a Bprof (ami diploma). :)
2022. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, a 2020-as évfolyamot Czirkos tanítitta prog1-en és Csima Judit algoritmusokból. Ezekből én Csima Juditra emlékszem jó szívvel. Ő abszolút a legjobb ami történhet az emberrel.
2022. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Pontosítanék a BME-s üzemmérnök-informatikus képzéssel kapcsolatban.

Az első 3 félév nagyjából teljesíthető volt távoktatás alatt. De most jelenléti oktatásban érzem igazán, hogy csak a távoktatás miatt éreztem teljesíthetőnek.


Egyébként nehéz! Főleg a 4. félévben most én kegyetlenül nehéznek érzem, szoftverfejlesztő specializáción.


De egyébként az egyéb tárgyak mint az elektronika és a jelek és jelfeldolgozás is nagyon nehéz.


Én így érzem.

A programozás amíg kisebb feladatok voltak nagyjából ment. De akkor is gondot jelentett. Most, hogy szinte "rendes" projekt feladatok vannak, rájöttem, hogy milyen nehéz.


Témalaboratórium, Kliensalkalmazások, Háttéralkalmazások... Mind nehéz tárgyak. Szembe kell nézni a kihívással. Vagy sajnos el kell engedni. Én most gondolkodom, hogy lehet nekem is el kell engednem.

2022. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
9.: légyszi ne.
2022. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!