Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapasztalatotok a Szegedi...

Mi a tapasztalatotok a Szegedi Egyetem Informatikus könyvtáros képzésével kapcsolatban? (pl: mennyire teljesíthető)

Figyelt kérdés
Levelezőre mennék.

2020. szept. 21. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyedül leszek a véleményemmel, tudom, de Szegedre NE menj!
2020. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést,hogy belekérdezek de érdekelne miért nem javasolja Szegedet az első válaszoló s még,hogy akkor melyik egyetemeket javasolná?
2020. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecent nagyon tudom ajánlani a könyvtáros vonalon (is)!
2020. nov. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as nehéz bekerülni Debrecenbe?
2020. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ettől függetlenül nálunk az első év után a hallgatók fele otthagyta vagy szakot váltott, mert azt hitték, láblógatás lesz az egész, aztán huppantak egy nagyot. :)
2020. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen hallottam,hogy ahhoz képest azért nem annyira egyszerű ahogy az ember elsőre elgondolja.


És Te már könyvtárban dolgozol? Érdekelne,hogy milyen ott dolgozni? Nyugodtabb vagy ott is agyonhajszolják az embert?

2020. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvtárostanárin vagyok, épp az utolsó, gyakorlati évemet töltöm egy gimi könyvtárában. Nagyon változatos munka, nem nagyon van benne szusszanásnyi időnk sem. :) Legszívesebben egy városi könyvtárban helyezkednék el utána, csak sajnos az éhbér nem nagyon motiváló...
2020. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondoltam,hogy egy könyvtárban nagyobb a nyugalom és még sem olyan mint egy irodában,egy hivatalban,stb....

Én vidéken lakom és a könyvtárban akkora a nyugalom mikor bemegyek, hogy csak na.Úgy irigylem a két nőt akik bent dolgoznak mert ez az a munka ami nekem való de nem azért,mert nem kell csinálni semmit hanem azért,mert hasznosat csinálhatok és nyugodtan nem rohanva mint egy őrült.Nem bírom ezt a rohanó világot ezért is néztem ki magamnak a könyvtáros szakot.

2020. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai könyvtárakban sokkal nagyobb a nyüzsi, mint egy közművelődési könyvtárban (jó, mondjuk az sem mindegy, hogy egy kisváros elhagyott sikátorában árválkodó könyvtárról vagy egy jól frekventált szakkönyvtárról, pl. a népszerű Fővárosi Szabó Ervinről van szó). Általános suliban a kis mazsolák még általában nagyon lelkesek, sokat járnak könyvtárba meséskönyvekért, gimiben viszont már a házi dogák, érettségi, lyukas órai tanulás, géphasználat miatt van nagyobb forgalom. Persze sulija válogatja, és attól is függ, mennyire felszerelt, csábító a könyvtár.

Itt írtam kicsit magáról a szakmáról (4. vagyok): https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2020. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Haho,

igaz, kicsit keson olvastam a kerdest, de hatha iden is rakeres valaki.:)

Szegeden angol szakon voltam anno, a TO halalos azota is.

Infokonyvtarost Szombathelyen csinaltam, szuper tanarokkal es szuper csoporttal, levelezon. Persze azota ott mar nincs ez a szak:(

A pecsire mondtak meg, hogy jo, es Debrecent hallottam. Szegedet nem igazan emlegetik...

Egyebkent szerintem nem veszes, en elveztem. Bar sokat jelent, hogy milyen csoporttarsakkal vagy. Mi nagyon jol össze tudtunk dolgozni, a vizsgak kezdese elott talalkoztunk es atbeszeltük nagyjabol a teteleket, volt amit ott ertettem meg...

Nem tudom mennyire eleted vagya a könyvtarossag, en eljesen masban dolgozom, de jo hasznat veszem, 3 kisgyerek mellett egyedülallokent el tudtam vegezni, gyorsan is, munka mellett is, es jol nez ki az öneletrajzban is, 90%-ban azt hiszik, hogy informatikus vagyok egyebkent :D

2021. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!