Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat hivatkozásban...

Szakdolgozat hivatkozásban elég egy bekezdésben egyszer hivatkozni? Vagy minden mondatban utalni kell rá?

Figyelt kérdés

Ha egy kísérletet mutatok be forrás alapján azért nem kényelmes minden mondatba a "szerzők szerint" stb megjegyzést írni. Nekem logikus lenne hogy ugyanazon bekezdés ugyanazon a forráson alapszik.


Ez igy van vagy mi a teendő ilyenkor?



2021. dec. 7. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szöveget úgy kell megszerkeszteni, hogy abból egyértelműen kiderüljön.
2021. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ebben a konzulensed, és/vagy a főiskola/egyetem szakdolgozati útmutatója tud főként segíteni neked.


én csináltam úgy szakdolgozatot, hogy a pl. 2.3.1 alfejezet elején leírtam, hogy ebben a fejezetben ez és ez volt a forrásom

2021. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenhol kicsit más. Gondolom volt/van kutatásmódszertanod, ott el kellett hogy mondja a tanár hogy kell.


Nekünk úgy kellett, hogy minden más szerzőtől szedett gondolatot, megállapítást le kell hivatkozni, ha úgy van, akár mondatonként.

Szóval ha egy bekezdésben X munkájában feltárt megállapításokat mutattam be, és az a bekezdés több mondatból áll, akkor minden olyan mondatban, ahol X megállapításairól írok (tehát nem a saját gondolatom), lehivatkoztam.


Nálunk nem volt elég hogy csak a bekezdés elején v végén írom oda hogy ezt X-től szedtem.

2021. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!