Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapszak után továbbtanultatok?

Alapszak után továbbtanultatok?

Figyelt kérdés
Mester? OKJ? szakirányú továbbképzések? új nyelvek?

2021. dec. 7. 20:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Én 2019ben lediploláztam kommunikáció és médiatudomány alapszakon, azóta szereztem egy OKJ-szakmát munka mellett, de ennyi.
2021. dec. 7. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz OKJ-ra, új alapképzésre, mesterre, foszk-ra,estire,felnőttre.
2021. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, félreolvastam bocsi😂

Azt olvastam, hogy te tovább tanulhatsz e 🤣

2021. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező szerintem ez elég amid van. Hol dolgozol? Csinálhatsz például facebook, google Ad certifikációkat és lehetsz a végzettségeddel egy remek digitális marketinges.
2021. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy OKJ-m, most lesz egy alap diplomám és már tervezem a mestert is. Minden attól függ, hogy mit akarsz dolgozni és ahhoz mi kell. Egy fodrásznak alap diploma se kell, egy kutatónak a mester is a minimum.
2021. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nagyon meg kell gondolni. Több évre (vagy akár egy életre) megnehezítheted a dolgod azzal, ha belevágsz, vagy éppen NEM vágsz bele képzésekbe.


Át kell gondolni, merni kell kilépni a komfortzónából, merni kockázatot vállalni, ugyanakkor lehetőleg nem belemenni felesleges(ebb) képzésekbe.


Én mondjuk sajnos kiégtem.


Környezetmérnökit végeztem. A közepén lelkes voltam, hogy jaj, majd elmegyek gyakornokoskodni suli mellett fél-egy évre, aztán a végére elfogyott minden reményem. Katalógusos volt minden előadás és az utolsó 2 félévben nagyon kevés óránk volt, az is a nap közepén. Emiatt is megszeppentem. Mai fejemmel nem érdekelne, ha már ott vagyok, a testemen át is gyakornokoskodás, pont.


Úgy diplomáztam le, hogy ezzel esélyem sincs elhelyezkedni, főleg gyakornokoskodás nélkül. Több hónapig rákos nagybeteg családtagot ápoltam, közben a jogsit kezdtem el.


Utána, már munka (és jogsi, ügyintézés egyebek) mellett elvégeztem a munkavédelmi technikusi és a tűzvédelmi előadó OKJ-kat. Ugyanakkor ezekhez aktív angol, több autóvezetési gyakorlat és több lelkesedés kellett volna - nem sikerült elhelyezkednem vele, pár hónapig próbálkoztam, budapestiként az ország bármely pontjára beadtam.


Munkavédelmi szakmérnöki kellett volna és felhúzott angol.


Utána elkezdtem programozni tanulni. Autodidakta, majd OKJ és mellette főleg autodidakta, majd esti egyetem. Közben felhoztam az angolomat, de itt kell is már a tanuláshoz is.


Már ebben dolgozom, ez bevált.


Mégis úgy belefáradtam és kiégtem, hogy 1-1,5 éve komoly öngyilkossági gondolataim is voltak. Konkrétan teljesen kimaradtak a huszonéves éveim.



Az se jó, ha valaki semmit se él, de az se, ha beleragad rossz munkákba, rosszabb kilátásokba, mert nem mer tanulni.

2021. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én is médiaszakot végeztem, szeretnék mesterre menni.
2021. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4/7: Köszi a tippet, jól hangzik! Abszolút nyitott vagyok az online tanfolyamokra. : )


5/7: Abszolút igazad van. Én úgy érzem, hogy ezen a területen elég az alapszakos diploma. : )


6/7: Sajnálom, hogy belefáradtál és kiégtél. : ( Esetleg gondolkodtál azon, hogy felkeress egy olyan pályaválasztási szakembert, akivel beszélhetnél a céljaidról, motivációdról? Szerintem nagyon jó ötleteket tudnak adni. : ) A hozzászólásodból azt látom, hogy szeretsz fejlődni. Szerintem szuper, hogy felturbózotad az angoltudásodat és belevágtál a vezetésbe! : )

Noha azokat az éveket nem tudjuk bepótolni, amik kimaradtak, de egy csomó új élmény és lehetőség vár még ránk. Bízom benne, hogy megtalálod az utadat!


7/7: Sok sikert a mesterhez! Én is szívesen belevágnék, de nagyon időigényesnek érzem most.

2021. dec. 8. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!