Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen gyorsabban...

Ha az egyetemen gyorsabban haladok, mint a mintatanterv előírja az óráimat, lehetséges, hogy előbb befejezzem a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
99%
Elviekben van rá lehetőség, ismerek is olyan embert, aki ezt meg tudta csinálni, és a 7 féléves alapszakot 6 félév alatt teljesítette. A gyakorlatban azonban nem egyszerű. Nem is elsősorban amiatt, mert így többet kell tanulnod, hanem azért, mert egyrészről a legtöbb szakon igen komoly egymásra épülések vannak, amik igen szűk terepet hagynak ennek, másrészről a tárgyak túlnyomó többségét csak tavaszi vagy csak őszi félévben tudod felvenni, ami kombinálva az egymásra épüléssel, megnehezíti a dolgod.
2021. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de mint az előző is írta, sok tényezőtől függ, ami rajtad kívül áll.
2021. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is úgy csináltam.

7 félévből lett 6 félév. :D

Felvettem több kreditet.

Hamarabb is mecsinálhattam volna, ha nincsenek ráépülős tantárgyak.

2021. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!