Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Semmelweis...

Mi a véleményetek a Semmelweis Egyetem gyógyszerésztudományi karáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Májusban érettségizek és gyógyszerész szeretnék lenni, viszont nagyon gondolkozok, hogy melyik egyetemet válasszam. Szegedről sok rosszat hallottam eddig, de sajnos a Semmelweisen nincsenek ismerőseim, akiket meg tudnék kérdezni, ezért is lennék kíváncsi rá, hogy Nektek mi a véleményetek róla?


Köszi a segítséget! <3



2021. dec. 12. 17:29
 1/9 anonim válasza:
42%
Csak annyit tudok róla, hogy nagyon komolyan veszik Pesten, Szegeden lazábbak, de mindkét helyen megtanítanak mindent is
2021. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
az eleje nekem túl kémiás volt, nagyon nem az én világom volt, úghogy nem is volt korábban még laborom, a vége szakmaiasabb, 3. évtől, de nagyon nehéz. végzős sote-s
2021. dec. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kifelejtettem a kérdésből, de az is nagyon érdekel, hogy kb mennyi szabadidőtök marad egyetem mellett? :)
2021. dec. 13. 06:32
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
sajnos szinte semmi:/, de vki jobban bírja a stresszt mint én, talán jobban is beosztja az idejét, talán annak kicsivel több, de talán a végén több csak utolsó évben.
2021. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves szemszögből kb semmire semmi időm, az elmúlt három hónap úgy tűnt el, hogy fel sem tűnt, a család már háborog, hogy alig látnak - pedig otthonról járok be-, a barátaim jobban tűrik, de számomra szinte megváltás, hogy most a vizsgaidőszakban "csak" azt kell tudni, amit eddig is. Szóval nem könnyű, nem feltétlenül így képzeltem el az "egyetemi éveket", a légkörért sem vagyok annyira oda (bár az beszámolók alapján a felsőoktatásban mindenhol hasonló), meg tényleg nem élvezem, hogy megeszi az életem, nem vagyok biztos abban, hogy megéri ez így, de erről az első félév végén még nem tudok bővebben nyilatkozni.
2021. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Az új reformmal hihetetlenül kibasztak a másodévesekkel, szóbeli szerveskémia mellett élettannal, kvantival, biokémiával (csak hogy a legszarabbakat soroljam), szerintem év végére meg fognak pusztulni a hallgatók. Talán vidéken barátibb curriculum várna, de arra nincs rálátásom.
2021. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ezt megtudom erősíteni, most végzős vagyok, de az első évfolyam aki ezt túlélte távoktatásban csinálta, nekik szerencséjük volt, de a többiek...
2021. dec. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlen a SE-GYTK,rengeteg áldozattal fog járni az öt év -vagy hat év, mert nem ritka az, sőt!

ÁOK-n azért az utolsó években békén hagyják a orvostanhallgatókat, míg GYTK-n folyamatosan szøpatják az embert, az utolsó évben is be kell járni a többórás gyakorlatokra, jegyzőkönyvet írni, zh-k hada, minden. Az első évben azon vannak, hogy kiszórják a “nem oda valókat” (vagyis azokat, akik nem rendelkeznek megfelelő kémiai alapokkal) és a zh-knak (témazárószerűségek) meg kell lenniük az 50%-nak, mert ha még a javítón sincs meg, akkor évismétlő leszel. (Ja és hiába készültél sokat, lehet, hogy éppen, hogy csak meglesz a kettes szint)

Talán Debrecenben valamennyire hallgatóbarátibbak - évközben, ha tanulsz(!!!) ki tudsz váltani pár dolgot, mint ahogy az ottani orvosin is - de ezzel nem azt akarom mondani, hogy könnyű a debreceni képzés, ott is kibuksz, ha nem tanulsz folyamatosan.

2021. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ÁBerta ***** válasza:
100%
Szegeden az első év nem vészes, inkább amolyan felzárkóztatás pl. kémiából. A biosz nagyon könnyű, az anatómiatanár tök jó fej. A másodév aztán húzósabb, főleg a fizkém, de most állítólag változni fog a curriculum és nem lesz olyan nagy jelentősége. Gondolom a szerves és az élettan másho se könnyű, mert ezek nagy tárgyak és fontosak is. Harmadévtől már főleg gyógyszerészek oktatnak, akik maguk is ugyanoda jártak, ezért jobbanis tudják, mi a fontos egy gyógyszerésznek, meg aztán onnantól már szakmai tárgykat tanulunk. Szerintem a diákélet jó Szegeden. Persze a járvány miatt vannak évfolyamok, akik eddig nagyrészt online tanultak, így alig ismerik egymást, de amúgy jó kari bulik vannak meg a koleszben is mindenki segít mindenkinek. A is jó, hogy az összes előadás, gyakorlat helyszíne öt percre van egymástól, nem kell metrózni, buszozni, mint Pesten. Nem sok a szabadidő, de minden attól függ, hogyan osztja be az ember a tanulni valót. Szegeden is vannak iszonyú nehéz időszakok, amikor pl. egy héten három dogát írsz, főleg, ha egy nem sikerült, és pótot kell írni. Aztán meg jön jó pár hét, amikor csak kisebb felelések, röpdogák vannak, amik nem vészesek. Érdemes arra (is) gondolni, hogy bár nehéz az egyetem, de a végén kapsz egy olyan diplomát, maivel itthon s külföldön is el tudsz helyezkedni és még jól is keresel, nem úgy mint pl. a tanárok, de nincs röghöz kötés, mint az orvosoknál. Meg gyógyszerészként elég változatos helyeken lehet elhelyezkedni (patika, gyógyszergyárak, kórházak, klinikák, kozmetikai ipar, gyógynövényes cégek, gyógyszerkipróbáló cégek) amik nem államiak (kivéve kórház), tehát tudsz nagyot váltani, ha nem tetszik az, amit csinálsz.
2022. jan. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!