Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szempontokra hivatkozva...

Szempontokra hivatkozva melyiket ajánljátok? ELTE biosz vagy SOTE ÁOK?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok, szerintetek miben és miért jobb az egyik és miért a másik:) elhelyezkedés meg nehézség, és úgy minden szempontot figyelembe véve, ami eszetekbe jut.
2010. szept. 6. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nekünk kell dönteni, hanem neked.


ÁOK: Szerintem könnyebb elhelyezkedni orvosként, viszont a fizetés kezdetben kegyetlenül szar. A 6 év után még minimum 3 év a szakosodás, de a legtöbb területen 5 év. Az egyetem is csomó lemondással jár: pl. második év utáni nyáron kívül mindig van legalább egy hónap kötelező gyakorlat. A könyvek iszonyatosan drágák, és iszonyat sokat kell tanulni.


A biosz kicsit más. Szerintem nehezebb vele elhelyezkedni, de egy jó munkahelyen vszínűleg jobban megfizetik. Az orvosinál könnyebb, még ha nem is sokkal.


Amúgy neked inkább a bioszt ajánlom. Hogy miért? Mert ha igazán orvos szeretnél lenni, nem gondolkodnál. És orvosira olyan ember való, aki szívvel lélekkel azt akarja csinálni.

2010. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ELTE-re megyek, ez már lényegében el van döntve, csak kíváncsi voltam véleményekre, nem saját magam befolyásolása miatt tettem ki a kérdést:) köszi a választ mindenesetre!
2010. szept. 6. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!