Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételizni készülök a...

Újrafelvételizni készülök a szakra, ahova járok. Tudnátok abban segíteni, hogy van-e valami kritérium a megszerezett kreditkre / elismert kreditekre vonatkozólag? Pár tárgyam maradt hátra.

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?
2021. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra hogyha mondjuk csak 30 kreditet tudnék az új jogviszonyommal megszerezni, mert ennyi van hátra és 180 kreditet pedig elismertettnék az problémát jelentene-e? Mert mondjuk van egy olyan szabály, hogy a kreditek (210) 20%-át az adott képzésen kell megszerezni és nekem csak 14% lenne. Valami ilyesmire gondolok.
2021. dec. 21. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanulmányi osztálynál érdeklődd meg, mert úgyis rajtuk keresztül tudod intézni az elismerést. Akkor van nagyobb gubanc, ha amióta elkezdted, megjelent újabb tanterv. Nálunk például az utánam következő évfolyam új tanrendet kapott, és lettek olyan órái, ami nekem nem volt, és ami nekem volt, az nekik nincs, illetve pl. volt összevont kollokviumú tárgyam, ami nekik már ketté lett bontva. Meg vaalmiből kaptak szemináriumot, máshol elvették...Tehát ott aki nálunk újrajelentkezett, nem tudott mindent elismertetni, és volt, amit pluszba meg kellett csinálni. Szerintem lehet egyszerűbb lenne megcsinálni azt a pár tárgyat, de nem tudom mi az oka a szándékodnak. A TO-t mindenképpen kérdezd meg, mielőtt megléped, nehogy hátrányosabb helyzetbe kerülj akármiért. Nálunk az új tanterv miatt az újrajelentkezés nem érte meg azoknak, akiknek már kevés volt hátra, ezért hívnám fel erre a figyelmet. Ráadásul, lett olyan tárgy utolsó évben, amit akkor indítottak nekik először, és az 5 éves képzésben ezt előre fel sem lehetett volna, még ott kellett csinálnia magának valamit az embernek 4 évig, hogy felvehesse azt a tárgyat. Inkább annak érte meg, aki jobb jegyeket akart szerezni a diplomába számító tárgyakból + 2-3 évnél előrébb nem járt, vagy sokat csúszott, és utoljára még egy tiszta lappal indulást szeretett volna úgy, hogy az addig meglévő tárgyait elismerteti (mert amúgy bizonyos tekintetben az új tanterv valamivel könnyebb lett).

Hajrá!

2021. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!