Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia Bsc, kritérium tantárgy?

Biológia Bsc, kritérium tantárgy?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy ha pl nem megyek át az első zh-n(kritérium), akkor ami a kritérium tantárgyra épül tárgy, azt csak a következő félévben tudom felvenni igaz? Akkor ez azt jelenti, hogy már csúszok egy fél évet? Ez főleg a kémia miatt kérdezem, mert azt utoljára sajnos két éve tanultam. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jún. 7. 21:11
 1/9 anonim válasza:

ELTE? Mert akkor itt a segítség: [link]

Az első félév során többször lesz lehetőség átmenni belőle (pár évvel ezelőtt így volt) és ezt a tárgyat felveheted az első félév kémiatárgyaival együtt is (gyenge előfeltétel). Ha nem teljesíted a kémia kritériumot a vizsgaidőszak végére, akkor elveszik annak a két első féléves tárgynak az eredménye, viszont nem csúszol, mert arra a két tárgyra (most ahogy így néztem) nem épül semmi. Persze így azért nehezebb lesz később, mert plusz 2 tárgyad lesz a 3. félévben.

2018. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm szépen. Persze megbróbálom újra feleleveníteni a kémia tudásom és átmenni ezen a tárgyon, de azért jó tudni azt, hogy nem olyan nagy gond nem átmenni rajta elsőnek.
2018. jún. 7. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Amit én leszűrtem a honlapról: A kritériumtárgyakat kétféleképpen lehet teljesíteni. Vagy a félév elején megírod a zh-t és nem kell bejárnod az órákra, vagy bejársz az órákra és a félév végén megírod a zh-t. Az első félévben két tárgy van, aminek ez gyenge előfeltétele, ami azt jelenti, hogy felveheted őket egyszerre, de a kritériumtárgyat meg kell csinálnod ahhoz, hogy a főtárgyból is kapj jegyet. Azt nem néztem, hogy ezzel csúszol-e egyből, nézd meg, hogy mennyi tárgy épül egymásra.
2018. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra a két tárgyra nem épül más tárgy
2018. jún. 7. 21:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elnéztem, de épül rá tárgy
2018. jún. 7. 21:50
 6/9 anonim válasza:
Első vagyok. Bocsi azt elfelejtettem írni, de én is láttam. Viszont a szerves kémiára nem épül semmi, szóval ha nincs meg a kémia kritérium, akkor 3. félévben lesz az áltkém előadás, gyakorlat és 4. félévben a szerves kémia. Mindenképpen nehezebb lesz, ha valamit nem a tanterv szerint teljesítesz, de nem lehetetlen időben végezni. :)
2018. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már értem. Kicsit még szokatlan ez az egész, de majd beletanulok. :)
2018. jún. 7. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:
A kritériumtantárgyakra nem épül semmi, de 2 félév alatt meg kell őket csinálnod. Nekünk erre 6 lehetőség volt (félévek eleje, közepe, vége). A tanárok jók, érthető, szájbarágós, nem nehéz átmenni minimális tanulással. Utána úgyis a padot fogod kaparni, annyit ismételsz a különböző kémia órákon...
2018. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De fura, eddig is tudtam, hogy az egész tanrendet átvariálták, de tényleg 2 tárgynál gyenge előfeltétel lett :O

De a tanárok ugyanazok és még mindig érthetően magyaráznak :D

2018. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!