Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nulla kreditértékű tárgyak...

Nulla kreditértékű tárgyak beleszámítanak az átlagba?

Figyelt kérdés

Van ebben a félévben két szigorlatom, amelyek korábban teljesített tárgyakra épülnek. Ennek a két szigorlatnak nulla kreditértéke van.

Beleszámít-e az átlagomba a kapott érdemjegy?

Az átsorolásnál használt képlet alapján a kreditértéket szorozzák meg az érdemjeggyel. Én ezt úgy értelmezem, hogy teljesen mindegy, hogy elégségest vagy jelest kapok, mert nullával szorozza.


Állami támogatott félévek miatt kérdezném, hogy az átsorolásnál melyik átlagot veszik figyelembe?

A Neptunban ilyenek szerepelnek:

súlyozott átlag, halmozott átlag;

További féléves átlagok: ösztöndíjátlag, kreditindex, korrigált kreditindex;

További kumulált átlag: összesített korrigált kreditindex;

További extra átlagok: hagyományos átlag, összesített kreditindex.



2021. dec. 25. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Az átsorolásnál azt nézik, amelyiknek ez a képlete:


sum(jegy*kredit)/30


Ebben az esetben valóban akármi*0=0, így nem számít bele az átlagba.

2021. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ebben az esetben nem értem, hogy miért van lehetőség a szigorlatnál javításra.

Amenyiben az írásbelin legalább elégségest érek el, két opció van: vagy elfogadom a jegyet, vagy elmehetek szóbelire, ahol lehet javítani.

De ha nem számít bele az átlagba, akkor nem igazán értem a javítás lényegét. (Majd mindenképpen megérdeklődöm a TH-n, csak most nyilván nem lehetséges.)

Esetleg egyetemenként/karonként eltérhet a nulla kredites tárgyak súlya? Tudtommal ez egyetemektől független szabályozás.


Illetve lenne egy másik kérdésem: Ha jól tudom, a képzés kreditértékén felül +10% kreditet vehetek fel, azon felül ki kell fizetni a többletet.

Beleszámít-e, ha egy tárgyat többször vettem fel (elsőre nemteljesítés miatt)? Avagy csak az számít, ha valaha felvettem a tárgyat (tehát csak egyszer számolják)?

(Számomra az lenne a logikus, ha csak egyszer számít, hiszen a második tárgyfelvételért, bár nem kreditenként, de fizetni kell. Vagy itt is eltérhet az adott egyetem/kar?)

2021. dec. 25. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
A tárgyat annyiszor számolják, ahányszor felvetted.
2021. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért van lehetőség javításra, mert a diploma jegyébe viszont beleszámít, és van, akinek számít, hogy milyen jegy kerül bele végül.
2021. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szigorlatok és az államvizsga eredmény együtt adják a diploma eredményedet.

Tanulj csak széoen, javítsd a szigorlatodat, ha kell.

Már, ha nem akarod át tingli-tanglizni az egyetemi éveidet, hogy aztán egy elégséges eredménnyel papírtörlőnek se lesz jó.

2022. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kar honlapján megtaláltam, hogy csak azoknál a hallgatóknál számít bele a diploma jegyébe a szigorlat érdemjegye, akik 2021-ben (vagy az után) iratkoztak be.

Én előtte kezdtem, tehát emiatt feltételezem, hogy nem számít, vagy ez egységes lenne?

Olyat is hallottam (más egyetemről), hogy valakinek csak a szigorlat számított, a többi tárgy átlaga nem, nálam viszont az számít.

2022. jan. 6. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:
melyik egyetem és melyik kar?
2022. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ELTE GTK (BSc).
2022. jan. 7. 05:45
 9/10 anonim ***** válasza:
0 kredites tárgyakért aláírást szoktak adni, nem jegyet.
2022. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs más 0 kredites tárgy, csak a szigorlat.

Aláírást azzal szerzel, hogy a zh-kon 30 pontot érsz el.

Közben megérdeklődtem a TH-n, a szigorlat, mint 0 kredites tárgy nem számít bele az átlagba, illetve a diploma jegyébe sem.

2022. jan. 19. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!