Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két nyelvi emelt érettségi...

Két nyelvi emelt érettségi esetén jár pluszpont mindkettőért az egyetemi felvételin?

Figyelt kérdés
Már többmindent is hallottam erről, van, aki szerint igen, van, aki szerint nem, de az oktatás.hu-n nem írják le egyértelműen, hogy nem kapnék egy angol és egy német emeltért is pluszpontot, viszont a pontkalkulátor csak 50-et ad érte (ugyanakkor úgy tudom, hogy a pontkalkulátornak is sok a hibája). Mi az igazság? Ha valaki ezt megtalálja hivatalosan megfogalmazva valahol, tudja linkelni?

2021. dec. 27. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
felvi.hu
2021. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen szakra jelentkezel.
2021. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól függ, de gyakran írják, hogy "egy idegen nyelv", mint például itt:

[link]

Vagy itt:

[link]

Ezzel szemben itt például elfogadják mindkettőt, mert a német kötelező:

[link]

Ezek teljesen random példák, de tényleg az adott szaknál kell megnézni, hogy mit hogyan fogadnak el.

2021. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Tehát felvi.hu, mondtam én... Annál hivatalosabb nincs.
2021. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondod meg a szakot, pontos választ nem fogsz kapni. De pl ha az van beírva, hogy egy idegen nyél, akkor az egyik nyelvért kapod meg csak az 50 pontot az emeltért, a másikért a 28 pontot kapod meg, mint nyelvvizsga, ha elérted emelten a 60%-ot.
2021. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!