Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolból van emelt érettség...

Ha angolból van emelt érettségim, plusz még egy angol középfokú B2es nyelvvizsgám, akkor külön-külön megkapom mindkettőre a plusz pontot?

Figyelt kérdés

eduline oldalán van egy pontszámítós rendszer (a felvi még nem működik hahah..) és ott láttam, hogy a végeredménybe beleszámította a nyelvizsgámat is (az emelt angolra kaptam +50 pontot, a nyelvvizsgára meg +28-at)... én azt hittem, hogy ha ugyanabból a tantárgyból van emelt érettségim és nyelvvizsgám, akkor csak az egyik után adnak plusz pontot... de egy kicsi utánaolvasás után nem találtam erre semmi kikötést, tehát egész eddig rosszul hittem? megkapom az érettségi pontok és a vitt tanulmányi eredmények pontjai mellé még a +78 pontot?

halljátok, én ebbe egyre jobban belekavarodok, és nagyon jól jönne az a +28 pont, ezért kérlek, magyarázzátok el (képtelen vagyok ezt a pontszámítás dolgot megérteni ;__;) előre is köszönöm!



2014. nov. 11. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem.
2014. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, az eduline-ra ne hagyatkozz, nagyon hibás.
2014. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az eduline-os nem a legjobb, mert külön be kell pipálni, hogy mit számítanak be jelenkezéskor (én is benéztem vele, mert pl. nekem a magyart számolta az egyik felvételi tágynak, holott arra a szakra nem fogadták ezt el).

A felvi.hu-s kalkulátor a legjobb, habár az most a keresztféléves felvétel miatt nem használható a "sima" jelenkezéshez.

Ha angolból van emeletes +50 pontod és középfokú nyelvvizsga +28 pontod csak az emeltért járó +50 pontot számolják, hisz többnyire akinek megvan az emelt az megkapja vele együtt a nyelvvizsgát is.

Csak akkor lenne 78 pont, ha mondjuk az angol emelt mellett más nyelvű, pl. német nyelvvizsgád lenne. Illetve ha felsőfokú nyelvvizsga lenne akkor lenne +40 pont az emeltes pontok mellé. Sajnos ugyanabból a nyelvból az emelt és a középfokú üti egymást.

Remélem így érted :)

2014. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!