Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Waldorf...

Mit gondoltok a Waldorf iskolákról?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem jó iskolák, gazdag szülők buta és neveletlen gyerekei jármak oda (általánosítás nélkül!).

Nincs tanulás, ami lehet, a gyerekekmek nagyon tetszik, de így a komolyabb célokat is el lehet fújni.

2021. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
A Waldorf-pedagógia a progresszív pedagógiai irányzatok egyike. S mint ilyen, nem a tanulók fejének tömése, teljesítmény-centrikus értékelés és sikertelenség esetén megszégyenítése folyik, mint a legtöbb iskolában, hanem a természetes, nyugodt testi-lelki fejlődés lehetőségének biztosítása. Ennélfogva aki gyerek Waldorf-iskolába jár, nem lesz idegbeteg, önbizalomhiányos, kistresszelt. Ez mindenképpen előnye a Waldorf-iskoláknak.
2021. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. dec. 28. 22:30
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
2es, ez jó részt nem az iskolák, hanem a diákok érdeme ami ott se kerüli el az embert... 🙄
2021. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Amiket hallottam elég vegyes információ halmazokat tartalmaz. Leginkább iskolára és tanárra válogatja, hogy mennyire jó az intézmény. Van rengeteg előnye a Waldorf-pedagógiának, amelyek viszont egyes gyerekek számára pont a kiskapukat jelenthetik a lázadásra és a rosszalkodásra. Ilyen például az, hogy nincs jegy szerinti osztályozás, az órák kötetlensége. Az osztályok kis létszámúak és a tanárok külön-külön is tudnak foglalkozni a tanulókkal, hogy az esetlegesen lassabban haladók is képesek legyenek felzárkózni. Rendkívül liberálisak és a gyerekek közötti harmóniát is igyekeznek megteremteni annak érdekében, hogy mindenki jól érezze magát és motiváltabb legyen. Ugyanígy a tanárok és diákok közötti kapcsolatok is lazábbak, mint a hagyományos oktatási rendszer szerint vezetett iskolákban.

Sok Waldorf-ból kikerülő gyerek azonban a nagybetűs életben nehezebben boldogul az intézményben lévő, könnyen megszokható kényelem miatt, viszont vannak zsenik is, akik később nagyon komoly eredményeket érnek el a Waldorf-pedagógia módszerei miatt. Többnyire a humán beállítottságú, művészlelkek számára alkalmasabb az oktatásnak ezen módja. Szóval igazából önmagában nézve a Waldorf nem lenne rossz, Rudolf Steinernek csodás ötlete volt ezen rendszer kialakítása, azonban a változó világ és a változó társadalmi normák hatására sajnos ez is meggyengült. De tényleg iskolánként eltérő a vélemény, szóval érdemes több iskolát megnézni és több Waldorfos tanárral egyeztetni :)

2021. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. dec. 30. 16:09
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
1# nincs általánosítás mi? Jó vicc. Csupa általánosítást írtál, látszik h életedben nem lattal még waldorf iskolát, nemhogy belülről még kívülről se.
2022. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Az nem igaz, hogy nincs tanulás, de sok dologban lehetne változás. Mondjuk én viszonylag rég jártam oda, nálam akkor még csak azért volt mobil, hogy haza menetkor anyu tudott hívni és én is, ha gond lett volna, nem is hordtam magamnál pl szünetben, a táskában tartottam végig, csak a buszra menetkor vettem át zsebbe... mikor idióta osztálytárs a táskámon ugrálva össze törte, még én lettem leszídva, miért van nálam mobil....
2022. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Isani válasza:

Egy kritikus honlap (Kérdések és kételyek) a Waldorfról itt:

[link]

2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Olyanoknak van, akik gyenge tanulók.
2023. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!