Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemnél a vizsgatárg...

Orvosi egyetemnél a vizsgatárgyaknak mennyi a tételsor? És a tételek belül hány oldal, ha wordben írnám meg? Mennyi idő megtanulni 1-1 tételt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé változó, minden tárgynál más, hogy hány tétel van és egy-egy tétel mekkora témát ölel fel.


Ha szóbeli államvizsga tételekre gondolsz, olyanok nincsenek. Legalábbis nekünk nem voltak (SOTE, 2020). A bizottság tagjai gyakorlatilag bármit kérdezhetnek a szakterületükről.

2021. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

SZTE

Van olyan vizsga, ahol ki van adva egy 300 oldalas könyv és abból kérdeznek. Neked kell nagyjából felosztani.

De olyan is van, ahol ki vannak adva tételek, az évek alatt pedig a diákok kidolgozták őket, ezeket átadjuk egymásnak.

Olyan is van, ahol csak diák vannak. Minden óra anyaga egy tétel kb.

Én megírni semmiképpen nem ajánlom, mindig kérdezz több felsőbbévest, ők sokszor odaadnak mindent sokkal olcsóbban. (Pl. nyomtatott jegyzet, könyv) Meg a kidolgozását többször javították az évek során, nem hátrány. Na meg egyedül meg is örülnél, ha egyedül kellene mindent megcsinálni.

A hosszúság és nehézség tárgyanként változó, van olyan tétel, amit egyszerűen nem tudtam mai napig megtanulni:D De nyilván vannak könnyebbek is, illetve, ha szorgalmi időszakban tanulsz, akkor nem annyira vészes.

Mondjuk volt pár vizsga, amin azt hittem, belehalok, és kellett szerencse is és a jó Isten segítsége, hogy meglegyen, de itt vagyok még mindig! :D

2021. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
PTE, 1. felev: bifizbol 10 gyakorlati es 27 elmeleti tetel volt (kb 3 oldal/tetel, de van ami ismetlodik), molsejtbol 62 tetel (~220 oldal a konyvben, de lehetett megajanlottat kapni). Kemiabol nem erdemes tetelekrol beszelni, mindent is tudni kell... Kb. 200 oldal az is, de 80% erettsegire is kellett. :D Biometria 15 tetel, de 1 oldal kb. 1 tetel, kozegeszsegtannal kb. 2 oldal, magtudbol nincs tetelsor, csak par kerdes, amire az eloadasokban van a valasz, de kb. mindenki otost ir a teszten. Teteltol fuggetlenul gyakran mondjak, hogy nem x tetebol vizsgazunk, hanem x targybol, ezert barmit kerdezhetnek, a huzott tetel csak kiindulas.
2021. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó a tételek mennyisége és nehézsége is.

Anatómia szigorlaton nálunk volt 65 neuróanatómiás tétel (3-5 oldalas volt egy tétel és ez csak a lényeg volt)+20 körül az embriológia(2-3 oldal volt egy tétel)+100 körül a metszetek száma (több oldalt lehetett volna egyről beszélni )

Patológia és gyógyszertan is brutálisan sok.

Én évközben nagyon sokat szenvedtem 1-1 gyógyszertan előadással(1 előadás általában itt egy tétel is ), vizsgaidőszakban 3 nap alatt átnéztem őket(44 tétel volt) és ötösre vizsgáztam . :D

A lényeg , hogy a fontosabb , nehezebb tárgyakra több időt kell szánni, sok idő megtanulni őket . A kisebbeket elég vizsgaidőszakban megtanulni .

2021. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jajjj na azert az ido sok kritikan aluli dolgot megszepit, ezt ne feledjetek:D

En negyedeves vagyok de minden egyes kinszenvedeses vizsgam el bennem, hogy sok volt, hogy keves volt az ido, hogy csak ezt a tetelt ne huzzam ki. Sokaknal nalunk is nagy a szaja mar a vizsik utan de azert elotte meg alatta szivtak àm kemenyen.

2022. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy évet csúsztam anatómia szigorlat miatt , az anatómiával amúgy is mindig szenvedtem . Ott még mentem el úgy vizsgázni , hogy voltak homályos tételek. Na ez után fogadtam meg, hogy ilyet többé nem játszok, nem lesz többé vaktételem nehéz vizsgákon( meg amúgy se, én jó ösztöndíjra hajtok).

Szóval igen, én vizsgák előtt nyugodt vagyok, mert tudom a képességeimet. A paraszt vizsgáztató is átenged egy adott tudás felett . ;)

2022. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!