ELTE GTK vélemény?

Figyelt kérdés

Érdekelne, milyen a vizsgaközpont, tárgyak, tanulás, magolás aránya?

Nem sok mindent találni hallgatói oldalról, itt pedig nem sok jót olvastam eddig.



2022. jan. 3. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Droid képző. Tele töltelék tárggyal.
2022. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Amennyire ismerősök alapján össze tudom hasonlítani, itt az oktatás teljesen Ok. Nem tudom mi az a sok tölteléktárgy, sztem elmegy mind.

Minden tárgyból lehet megajánlottat szerezni, ezt nagyon jó, viszont aki erre hajt, annak a félév során sokat kell tanulnia. Viszont a vizsgaidőszak 0-2 viszga csak.

A vizsgaközpont két dolgogban más: nem lehet puskázni, sok a tesztkérdés, de van begépelős, számolós, rajzolós is. Sok kis kérdés van, nem néhány nagy, ami nyugisabb számomra. Pár tárgy magolós, de gondolom ez mindenhol így van, ez nem a vizsgaközpont miatt van. A tesztkérdések pont kevésbé magolós fajták.

Összességében örülök, hogy ide jöttem.

2022. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a vizsgaközpont borzalmas, matek vizsgánál nem lehet papírt használni, csak interaktív táblát amivel sokkal lassabban lehet haladni..vicc..

Sokat kell magolni, értelmetlenül nehéz pár tárgyból a vizsga/ZH. Viszont magas szinten elismertek az oktatók és lehet angol nyelven tanulni, de összességében én nem ide jönnék. Nekem pár ismerősöm a BME-GTK ra jár amit elmondanak az alapján sokkal szimpatikusabb, hallgatóbarátabb kar mint az ELTE-GTK. Órarend is elég rossz, vannak ütközések és minden héten más..

2022. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem rendben van ELTE GTK. Covid volt/van, mindenhol kicsit össze-vissza minden, és hallgatói élet sincs ilyenkor. A Vizsgaközpont azért folyamatosan jobb, ezt el kell ismerni. Puskázni viszont nem lehet, ez tény :-(
2022. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem a puskázás kizárása miatt rossz a vizsgaközpont, egyszerűen nem lehet látni, milyen feladatok jönnek, hogy gazdálkodjak az idővel. Egyszerűen nonszensz , ráadásul matek vizsgát papír nélkül? Omfg
2022. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Most van itt az utolsó félévem, és el kell mondanom, hogy az elején még nagyon tetszett, de egyre inkább kiveri nálam a biztosítékot amit csinálnak velünk, de kezdem a jóval. Jó, hogy vannak megajánlott jegyek év közben és nem kell sok mindenből vizsgázni, DE kötelező a zh-kon minimum 30 pontot elérned, hogy vizsgázni mehess, szóval egyszerűen rá vagy kényszerítve, hogy tanulj egész fél évben.Jó helyen van, bár szerintem az új épület kialakítása is rossz, de igazából modern meg minden. Nem tetszik az új vizsgaközpont sem, szerintem hatalmas pénzkidobás volt a részükről. A zh írása közben nem lehet szabadon lépegetni a kérdések között, nem látod előre milyen feladatok lesznek, hogy eldöntsd melyiknél szeretnél több időt tölteni, rákényszerítenek, hogy ffp-s maszkban legyél végig, megengedik hogy ha vége a zh nak elmenj, emiatt folyamatos ajtócsapkodás mellett kell befejezni a dolgozatot, meg ügye a billentyű csattogtatás végig. Újabban a zh-k sok tantárgyból esszékből állnak, ami eddig egyáltalán nem volt szokásos. A pluszpont szerzési rendszer nagyon rosszul van megoldva, főleg most a covid idején ... amúgy konkrétan leszarják ha megbetegedtél és ezért nem tudsz bemenni vizsgázni, zh t írni. Konkrétan nem érdekli őket mi van veled, fizesd a féléveket. Mindig újítgatni akarnak valamit de rendszerint mindent elszarnak. A kezdeti jót felváltotta egy szar rendszer. Közösség 0 , HÖK 0, állandó változtatások. Tudom hogy sehol sem tökéletes, és lehet hogy ez még így is jobb mint más egyetemeken.
2022. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ELTE GTK-ra tervezek menni, a csoportok állandóak vagy mindenki kedve szerint veszi fel a tárgyakat?
2022. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Bármit fel lehet venni, de vannak ajánlott angol-magyar kombinációk, ahol nincs óraütközés. A csoportokat nagyjából tartják a hallgató, legalábbis az elején.

Nem pontosan azt látom mint az előző beíró. A félév során tényleg tanulós, de viszont így szabad hetek maradnak a félévek között. Igaz, hogy nincs pótlás, de viszont minden tárgyból lehet megajánlottat szerezni. Nem lehet ugrálni a teszteken, de kétszer is végig lehet menni rajtuk, és a kérdések gyakran csoportosítva jönnek. Én kifejezetten örültem az FFP2 maszk előírásnak. Vannak nem annyira jó dolgok, de reálisan nézve és a covidot is bekalkulálva összeségében szerintem rendben van.

2022. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Úristen kerüljétek el ezt az egyetemet! Elérte nálam a maximális kiakadást ez az egyetem! Basszus h nem mentem át első félévben máshová. Normális tudást nem kapok normális tanároktól. De hálistennek rohadt nehéz munka mellett. De persze azt hirdetik h simán tudod mellette csinálni a munkát, sőt el is várják, hiszen akkor miről írod a szakdogát???!!!! A szakdogának akkora feneket kerekítenek, de külön konzulens az nem jár… nehogy már bárki segítségét kérd.

Ösztöndíjjal ne számolj mert ha kapsz is a zsenik rájönnek hogy elszámolták a kredit indexet és visszakérik a pénzt.

Kedvenceim közé tartozik még a fenyegető üzenetek amelyeket a vizsgaközponti puskázásokról kapok, nulla tisztelettel a hallgatók felé.

2023. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csatlakozom az elottem irohoz. Az elte gtk mester a legrosszabb dolog ami tortenhetett velem!!! A targyak szanalmasak, semmi gyakorlati tudast nem nyujt az egyetem de cserebe a szakdolgozatnal olyat kernek szamon amit sose tanitottak es maguknak is ellentmondanak. Full szakmaiatlan az egesz, a stilusuk undorito, konzulens nincsen es ilyen rosszul eletemben nem ereztem magam, mint amikor a szakdolgozatommal foglalkozom. Az egesz egyetem arra megy ra hogy minel tobb embert felvegyenek, de foglalkozni es tanitani nem akarjak oket csak elvarnak mindent nulla odafigyelessel es segitseggel. Semmi nem er ennyit, hogy valaki idejonnon, barmeny masik egyetem jobb lehet, mint ez! Keruljetek!
ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!