Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján érdemes megjelölni...

Mi alapján érdemes megjelölni egyetemi szakokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gazdálkodási és menedzsment szak az ami a legszimpatikusabb számomra. Illetve úgy en bloc az üzlet az ami érdekel.

Olyan problémába ütköztem, hogy nem tudom, mit jelöljek meg 3. helyen. Első helyre a Corvinust írnám, de oda 450 pont körül kell, ami valljuk be nem egyszerű mutatvány, így vannak kétségeim. Második helyen szintén ugyanazt a szakot, de a BGE-n gondoltam megjelölni. Viszont harmadik helyre már nem tudom mit kéne írnom. Az ELTE anglisztikára gondoltam, ami ugye teljesen más vonal, mint a gazdálkodási és menedzsment, és nem is annyira tudom elképzelni magam benne. Az egyetlen ok amiért megjelölném az az, hogy tavaly 380 pont kellett hozzá és úgy vagyok vele, hogyha a BGE-re sem vennének fel ( ahová ugye minimum 400 pont kell ), akkor legalább ide igen.

Ti mit tennétek, vagy tettek amikor ugyanebben a helyzetben voltatok. Megjelölnétek egy olyan szakot, ami nem annyira tetszik, de felvennének vagy ugyanazt a szakot, mint az első két helyen, csak megint más egyetemen. Mert arra is gondoltam, hogy megjelölném mondjuk az ELTE-n a gazdment, de nem tudom, hogy mennyire lenne értelme. Ha a BGE-re nem vennének fel, akkor valószínűleg az ELTE-re sem, mert oda is ugyanannyi pont kell.


Köszi!



2022. jan. 4. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Megjelölnék egy teljesen más szakot, ahová kevesebb pont kell.
Megjelölném ugyanazt a szakot, mint eddig.
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazdálkodási és menedzsment szak érdekel, akkor BME Gazdálkodási és menedzsment szakot jelölném meg harmadiknak.

Csak olyat jelölj be, ahova van esélyed az elsőtől a harmadik helyig. Reménytelen helyet ne jelölj be.

Nagyjából meg tudod becsülni, hogy milyen pontokat tudsz vinni és visszanézed milyen ponthatárok voltak adott egyetemen.

Az anglisztikával nem sokra mész.

2022. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 6 helyet lehet megjelölni. Az első 3 ingyenes, az utolsó háromért fizetni kell. Legutolsó helyre olyan szakot válassz, ahova biztosan bekerülsz. Első helyre mehet olyan, ami szerinted reménytelen, ki tudja, lehet nagyon jól sikerülnek az érettségieid és felvesznek.
2022. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelölném az anglisztikát ha nem érdekel. Olyat ne csinálj, hogy olyat, ahova nagyon szeretnél menni hátra írod merthogy úgyse sikerül a magas pontszám miatt. Ha nem elég a pontod úgyis átcsúszol a második helyre, míg ha a második helyen van, de az elsőre vettek fel akkor már nem mondhatod, hogy oda is elég lenne a pontod. Tehát én mindenképp úgy jelölném, hogy oda ahova legjobban szeretnék menni legelőre és leghátra ahova legkevésbé. És nem törődnék a tavalyi ponthatárral.
2022. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hány helyet szeretnél megjelölni?

Én az 1-es válaszomnál csak az ingyenes 3 helyre gondoltam, mert Te is 3-ról írtál.

2022. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazdálkodás/pénzügy/üzlet érdekel, akkor szerintem elsősorban ezen a területen keress "b" terv szakokat.

Pl: műszaki menedzserre könnyebb bejutni, mint gazdmenre.


Esetleg az is lehet, hogy gazdmen Felsőoktatási szakképzésre jelentkezel, oda tuti felvesznek államilag támogatott képzésre (280pont). A 4 félév tantárgyai ugyanazok, mint amit az egyetemi képzésen tanulnak a hallgatók. Elvegzed a FOSZK-ot és aztán ujrafelvetelizel, majd elfogadtatod a tantargyaidat. Nagyon sokan csinálják így, olvass utána :)


Sok sikert a felvételihez!

2022. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket mindenkinek!

4-es, 3 helyet szeretnék csak megjelölni, ez a probléma forrása is igazából.

5-ösnek pedig különösen köszönöm, erről a FOSZK-ról ezelőtt még nem hallottam! Mindenképpen utánanézek. :)

2022. jan. 5. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nagyon örülök, hogy segíthettem. Hajrá! :)
2022. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!